| Alesha a întrebat:

Ma joc Farmerama pe hi5 si nu stiu cum se fac mamudelele ca faraa ale nu pot lua nimic si am ramas fara apa...
Apropo plantele alea pot sa se faca fara apa?big grin

Răspuns Câştigător
| Sigmund a răspuns:

Si eu sunt membru farmerama.Eu unul n-am cumparat mamudele, desi se poate.Mamudelele se pot castiga şi la diferite misiuni din cadrul cooperativei, eu le-am castigat la misiunile restaurant.Plantele şi animalele pot să crească şi fără apă, numai că mai greu. Şi poţi umple rezervorul de apă contracost 122 de gologani sau poţi aştepta să plouă pentru a se mai umple cu cateva porţii de apă. Eu joc pe site, nu pe hi5, dar cred că e la fel.

15 răspunsuri:
| misu a răspuns:

Mamudelele se pot cumpara prin sms...aici e toata smecheria asa nu am mai continuat nici eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cresc si fara apa dar cu mamudele e mai greu. Alea se cumpara cu bani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca da se fac si fara apa si fara balegar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu poti si daca sti spune-mi si mie cum sa-mi fac cont

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da plantele se fac fara apa si daca ai parcele poti planta pe ele si atunci cand,, ele se coc,, dai clic pe ele si intr-un coltisor scrie,, gata,, apoi te duci la vilisoara si le dai clientilor e au vrut si gata ai gologani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dami aidiul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii cum sa-ti mamudele? trebuie sa faci misiuni la coperativa unde ii tractoru ala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poare creste si fara apa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mamudelele se fac prin nivele si prin concursuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai plantele nu au nimic daca nu le pui apa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur. dar erau mai sanatoase.nu conteaza tot se fac

| AnnA_2517 a răspuns:

Si eu la fel sunt membru farmerma.Nici eu n-am cumparat marmurele,le-am castigat pe nivel, dar le-am irosit sad! Nu-mi pasa daca n-am marmurele sau am! Nu e obligatoriu sa ai marmurele! Plantele se fac si fara apa.Dar, astepti mai mult fara apa si e o risipa de timp sad. Apa costa 122 gg(gogolani).