| ely92music a întrebat:

Ma oamenii buni spuneti-mi si mie ce cartii sa mai citesc... eu una deja nu mai stiu pe ce sa pun mana pentru ca am citit cam toate cartile din literatura universala... veniti si voi cu niste ideii! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DiDi a răspuns:

Pai iti zic o carte care mie, pot sa spun ca mi-a placut enorm ( si nu sunt o impatimita a cititului de carti ).
Cartea se numeste: Luna plina de Kelley Armstrong, si nu, nu e Twilight ( luna noua ).
Sper sa-ti placa si tie.happy

9 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Mesajul tau imi aminteste de un vechi personaj latin numit Picco dela Mirandola, care obisnuia sa spuna ca stie tot ce exista pe lume, ba chiar si ceva pe de-asupra. Un pic de modestie nu strica nimanui...

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un Dictionar Ortografic si Ortoepic al Limbii Romane. Punpariu ca vei gasi informatii absolut surprinzatoare.

cami
| cami a răspuns:

E hai, nu mai exagera. La felul in care scrii, nu prea nu faci sa inghitim gogoasa. Decameronul de Boccaccio.

cami
| cami a răspuns:

Si nu e "cultura universala" si literatura universala.

| ely92music explică:

Si totusi ma bucur ca nu sunt romanca...

| ely92music explică:

Aveti dreptate. Am fost cam trufasa. Va multumesc oricum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai citit toate cartile din cultura universala si nu stii sa scrii corect romaneste? Dubios.

| alinaWalina a răspuns:

Eu am citit mai de mult "Privirea dragostei"
Ii super cartea:X:X:X
chiar merita citita...
parerea mea.

| teddutzu a răspuns:

Tom & jerry.