| Roshketz a întrebat:

Ma plimb pe-aici cam de doua saptamani...Si vad zilnic multe intrebari legate de teme, cu toate ca regulamentul TPU spune:

4. In atentia elevilor/studentilor: Nu acceptam intrebari prin intermediul carora incercati sa va rezolvati temele pentru acasa sau temele de vacanta. Cei care nu vor respecta acest aspect risca sa fie sanctionati prin stergerea/ suspendarea contului. (De ce procedam astfel | Mai multe informatii despre ce se accepta si ce nu pe TPU)

Cei care pun intrebari legate de teme insa, stiu regulamentul, ba mai mult, multi dintre ei chiar specifica asta in intrebarile lor. Pana acum nu am pus intrebari, pentru ca nu am considerat ca e necesar. Dar acum cred ca a venit momentul: De ce, cu toate ca stiti regulamentul si chiar subliniati asta, totusi il incalcati?

1 răspuns:
| Deleb a răspuns:

Eu pun intrebari legate de alte lucruri. Poate sunt curiosi sa afle, poate ca stiu,dar vor sa vada si alte propuneri. Asa este omul, curios. Nu cred ca este ceva grav,dar regula e regula, in cazul meu nu se pune, caci n-am incalcat. Multumesc! Dupa tine cum ai crede ca e corect? sa stii doar ca omul respira, manaca, doarme sau ca si gandeste? Nu trebuie sa aflii mai multe? Totusi pentru asta e site-ul, pentru intrebari. Dar nici chiar sa nu stii sa rezolvi si sa pui intrebarea public. Poate unii cred ca e foarte simpla si rad de tine. Cum crezi?