| gabijustaboy a întrebat:

Ma poate ajuta ambasada romana in Spania daca am fost dat afara de la munca sa ma intorc in tara?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ambasada nu e agentie de turism
te repatriaza in conditii de razboi sau calamitati naturale doar

| gabijustaboy explică (pentru suntserios):

Mersi de raspuns, atunci zi mi si mie ce pot face nu am niciun ban de munca am tot cautat am sunat de mi s-a urat toata ziua si un singur numar mi-a raspuns nu e asa usor cu cine pot vorbi? ce sa fac?

| MistarGoGu a răspuns:

Sa zici merci DACA îți răspunde cineva la telefoane sau e-mail ca ăștia din MAE îs fuduli tare! Program de gravide : 4 ore!
Nu sunt societate de caritate! Te ajuta *( asistenta consulara ) doar dacă ai fost arestat sau ai probleme grave cu Politia sau alte autorități!
Ca te-au dat afara de la munca *( din vina ta? ) pentru ambasada nu este o mare problema!
Dacă te-a dat afara patronul asa de nebun poți merge la Ispectia Muncii *( ITM-ul spaniol ) sau cum se numește el acolo și faci plângere!