| Yuzy a întrebat:

Ma simt foarte singura in special acum ca este vacanta. Nu am decat o prietena care e si ea destul de ocupata cu viata ei si pe prietenul meu cu care desi pot vorbi foarte deschis momentan nu mai prea vine in oras decat de 2-3 ori pe saptamana. Alti prieteni chiar nu mai am, cu trecerea timpului neam indepartat sau mau abandonat pur si simplu. Stau toata ziua in casa si citesc sau stau pe calculator. Vreau sa ies din casa dar chiar nu am cu cine. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| quinney a răspuns:

Inteleg cum te simti.e foarte bine ca citesti! incearca sa descoperi frumusetile vietii in lucrurile marunte.
asculta muzica..compune niste versuri..scrie-ti gandurile intr-un jurnal. vorbeste cu cat mai multi oameni prin intermediul calculatorului.
iesi afara, in parc.fa poze artistice.vei vedea ca timpul va trece mult mai repede..si vei fi pregatita sa cunosti noi prieteni.

| Afãrinツ a răspuns (pentru quinney):

Ce raspuns! Imi place love struck

4 răspunsuri:
| alexa007 a răspuns:

Pai chiar si singura poti iesi, iti iei o pereche de role sau o bicicleta si iesi in parc, poate iti faci si prieteni noitongue sau te poti inscrie la vr-un voluntariat ceva...bafta

| Dudu008 a răspuns:

Faine raspunsuri

| UsernameFail a răspuns:

Daca ai un parc in apropiere, imbraca-te cum poti mai bine si mergi acolo. Incearca sa cauti o fata cat mai singura si baga-te in discutie cu ea cu chesti banale: Cat e ora? Sau lucruri in genul asta. Eu asa mi-am facut o prietena si am avansat pana la vreo 5 de la ea. Si chestia asta ce ti-am zis-o e distractia mea de seara. Norocwinking. A, si nu te imbraca prea decoltat sau in genul asta ca sa nu atragi baieti.