| ContTemporar79570725 a întrebat:

Mă va ajuta Duolingo să învăț germană la nivel B1 sau B2, astfel încât să pot studia aviația și să comunic cu oamenii de acolo fără dificultăți? Voi uita limba română dacă voi locui acolo pentru totdeauna și nu voi mai reveni niciodată în România sau Moldova?

1 răspuns:
| LisaJulie a răspuns:

Daca esti atent da, practica da batai de cap, trebuie sa incepi sa scrii in germana si sa o vorbesti, de preferat cu un nativ asa ca fi foarte atent la explicatiile de pe Duolingo