| Ildiz a întrebat:

Mai e cineva cu starile pe care le am eu?

Plang fara motiv dintr-o data, ma ingrijorez exagerat de tare in aproape orice, multe atacuri de panica.nu pot manca, senzatie de voma, nu prea am somn, ma simt complexata, sunt nesigura pe mine, mai vreau vacanta... nu stiu ce sa fac! Oare chiar atat de tare m-a afectat faptul ca s-a term vacanta si ca am inceput liceul? Daca stau sa analizez e o prostie sa suferi din acest motiv. dar dupa 2 sec ma apuca plansu. Am depresie? ce pot face? crying(( e cea mai naspa stare pe care am traito. Sunt disperata... vreau pareri sad

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La tine in loc sa fie sindrom post vacational ca incepi munca e pe baza de scoala, ai nevoie de un consult medical pentru a urma un tratament.

| Danutza27 a răspuns:

Pune mina pe cartea de rugaciuni a bunciii si roaga-te, te duci la Biserica si vorbesti cu un Preot, du viata crestina si totul o sa fie bine.Pe cuvint nu te jupoaie nimeni daca citesti Biblia nu aplica "Cititul dauneaza grav sanatatii" Medicii americani in astfel de cazuri recomanda 1 Pastor 2 piholog si tot ei recunosc ca 1 mai bun ca 2. Xanax, blegomazin nu pui gura pe ele.Vor zice ca esti demodata cu credinta aia sunt prosti nu te face asemeni lor

| aaaa12345 a răspuns:

Si eu sunt asa,am trecut l aciclul gimnazinal,dar nu e asta cauza, pentru mine cauza e ca am fost traumatizata ca mi-a mirit bunicul crying incearca sa gasesti cauza cauta rapunsuri, gandeste-te la alt ceva big grin

| Skylar a răspuns:

Nu e depresie,e mai rau,consulta un psiholog, cred ca esti instabila emotional, bipolara probabil.

| Outspoken2 a răspuns:

Da la fel sunt si eustraight face nu pot sa cred ca mai e cineva ca mine!

| AyLLin a răspuns:

Poti sa mergi la doctorul psiholog sau un consilier emotional te poate ajuta in starile prin care treci.mult succes.

| strawberryblonde a răspuns:

Ai o depresie, ar fi bine sa consulti un psiholog, si sa nu te simti nebuna sau asa pentru ca psihologul nu trateaza nebunii, acela este psihiatrul. Am spus asta pentru ca multi confunda, psihologul este ca un prieten care te asculta si te ajuta cum sa privesti totul dintr-un alt unghi sau de sus ca sa vezi ca problemele nu sunt asa de grele. Si in plus, acum e la moda sa mergi la psiholog, ca si cum e la moda sa mergi la sala, deoarece nu doar corpul trebuie ingrijit, ci si psihicul.