| Îngersuav a întrebat:

Mai există oameni buni prin poliție,armată, magistratură şi servicii secrete? Am observat că toate scursurile societății lucrează în domeniile astea.

4 răspunsuri:
| Îngersuav explică:

Mda,am greşit generalizând.

| Ioana6510 a răspuns:

Nu ti se pare ca e o intrebare deplasata?
Ai facut tu o cercetare sa vezi ca ai dreptate?
Pe ce temei iti bazezi aceasta teorie subiectiva?
Fiecare padure are uscaturile ei, dar nu inseamna ca toti sunt asa.
Ce ai patit de ii pui pe toti in aceeasi oala?

| Îngersuav explică (pentru Ioana6510):

Nu e deloc deplasată întrebarea. Nu e o teorie. Cine esti? Lucrezi în vreo structură din cele enumerate şi te deranjează adevărul?

| Ioana6510 a răspuns (pentru Îngersuav):

Nu eu. Sotul meu lucreaza, daca esti asa curioasa.
Mai multe scursuri sunt in alte domenii, dar cine stie ce experiente ai avut tu..de ii cataloghezi pe toti asa.