| AlexX a întrebat:

Mai pun o data intrebarea pe intelesul tuturor.
-Ce veti face daca o sa vina o explozie solara( ma refer la exploziile solare care au loc pe soare, iar o data la 11 ani soarele este in maxim de activitate) o explozie mai puternica de cat cea din 1859 care a distrus firele de telegraf si a provocat incendii in America de Nord si Europa. Acuma noi fiind "legati" de curentul electric ce o sa faceti?

Răspuns Câştigător
| Ramona3766 a răspuns:

Pfu... mi-ar fi tare greu. Acum in caz de ceva pun mana pe telefon, sun si e rezolvata treaba. Dar fara mijloacele acestea atat de uzuale de comunicare ce am face? Mie una mi-ar fi tare greu. Si seara fara lumina... cred ca as intra in depresie laughing

2 răspunsuri:
| iuandfto a răspuns:

Ceea ce faceau oameni inainte sa existe electricitate.

| lLexii a răspuns:

Pai in momentul de fata nu poti face nimic. Actionezi din instinct.
Chiar daca tu te gandesti acum ca voi face aia si aia in momentul respectiv te pierzi si mna incerci sa iti salvezi viata bineinteles!