| Ada477 a întrebat:

Mâine trebuie să merg la un interviu pentru un post back office agent. In ce aș putea să mă îmbrac?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Costum simplu, clasic, si curat: cu fusta sau pantalon, cu o camasa uni de culoare.
Patofii sa fie clasici si preferabil culori inchise.
Nu sandale, nu decolteuri, nu bluze transparente, nu fuste scurte sau crapate.
Parul proaspat spalat si pieptanat, machaij discret.
Nu are importanta postul pentru care aplici, ci interviul in sine, unde trebuie sa te imbraci simplu, clasic si curat.

https://lh3.googleusercontent.com/......NmfnKeENGy

cateva sfaturi:
Fii politicoasa si saluta pe toata lumea de cand inri in companie, ac nu stii cu cine te intalnesti pe culoar.
la interviu, evita sa vorbesti neintrebata.
Raspunde numai la intrebarile puse si discuta strict despre ele.
Evita sa te plangi de boli si dureri.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| InYourPants a răspuns:

Adica operator date. Te imbraci normal