| Lupică27 a întrebat:

Mare atentie, zilele trecute am primit un apel de la un numar dubios, nu am raspuns evident, acum am primit un mesaj tot de la un numar dubios(nr nu este de Romania) cum ca am primit un colet si daca nu accesez linkul trimis de ei sa confirm adresa in 24 de ore coletul se va returna.
Daca primiti astfel de measj sa aveti grija sa nu va grabiti sa accesati acel link.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Azi au auzit si tu de teapa asta care exista de ani de zile?

| Lupică27 explică (pentru suntserios):

Sti filmul ''greu de ucis''? eu sunt varianta ''greu de gasit'' pe mine abia acum m-au depistat, cel mai probabil din nimereala.

| MistarGoGu a răspuns:

Și eu culmea cu număr de Ethiopia! Am tras o fuga acu o săptămână la CT în România cu treaba și in ziua 2 primesc mesaj! Pe numărul meu de România care nu este cunoscut de prea mulți! Maxim 40 persoane! Ăștia ori le iau random ori nu știu ce sa zic.

| MistarGoGu a răspuns:

Suspect fără greșeli de exprimare sau romana " violata "! + 251 parca prefix de Ethiopia

| Lupică27 explică (pentru MistarGoGu):

Al meu era de Burkina Faso.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Lupică27):

O cunoștință a primit din Pakistan.

| ILikeBlackCats a răspuns:

Haha, stai sa vezi faza. Pe mine ma suna un număr de juma de an in fiecare zi. De România, maica. I-am scris mesaj cam din a doua zi cand a început să sune, da nimic n-a zis. L-am blocat, dar inca îmi arata ca blochează numarul ala in fiecare zi.

| Shlamufa a răspuns:

Să nu accesați nimic, să nu sunați înapoi, este acțiune de phishing de la hackeri.