| CeVorbestiMa a întrebat:

Materia mea preferata este engleza doar ca sunt pe profil de stiinte ale naturii la liceu si ma gandeam sa ma transfer la turism si alimentatie intensiv engleza...voi ce spuneti?(si n-as vrea sa ma fac medic)

2 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

nah
las-o asa
de pe stiinte poti merge mai departe pe mai multe "cai", adica ai mai multe variante, stii tu
si nu te baza totusi pe engleza, mai toata lumea o stie
e bine sa o stii dar nu e nu stiu ce
eu te sfatuiesc sa ramai acolo

| volumexd a răspuns:

Pai depinde ce vrei sa fii in viitor. Daca vrei sa faci ceva cu engleza atunci mergi spre intensiv engleza; dar asta daca esti 100% hotarat, pentru ca s-ar putea sa nu fie o clasa/prof bun si sa regreti ca te-ai mutat. Cel mai sigur e sa mergi la cursuri separate de engleza, dar fa cum creziwinking