| drakudark a întrebat:

Merita sa faci facultatea de chimie din Cluj?

3 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Am o fosta colega care e la Chimie la cluj si nu face nimic acolo. Sta si se plimba, merge prin cluburi, eu zic ca nu merita

| gogu220 a răspuns:

Dacă îţi place chimia şi formulele chimice da. Merită. Dar îţi recomand chimia alimentară. După ce termini sigur găseşti o fabrică de mezeluri sau lactate unde poţi lucra in halat curat şi un laborator cald.
Chimia industriala inseamna compusi chimici si solventi de multe ori toxici intr-o hala rece si o salopeta.

| drakudark explică (pentru gogu220):

As vrea sa fac si master dupa facultate, si in chimie alimentara, nu stiu daca as castiga 3000 de lei pe luna.