| NonZarek a întrebat:

Merita sa scrii o carte și sa o publici, în România cel puțin? Sunt deja pe final, am scris o carte fantasy și pot spune ca e chiar bună, m-am surprins pe mine și pe prietenii care au citit-o, însă de ceva timp, ma tot bântuie gândul ca poate nu ar merita sa o public. Sau în România nu voi avea șanse sa câștig ceva de pe urma ei.
Sfaturi?

5 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Poate,dar nu te vei imbogati!
Am oferte la carti (probabil din cele care se vindeau impreuna cu reviste) la pretul unei reviste( 5-6 lei.
Oricum, pana sa publici cartea e cale lunga...succes!

| SG1995 a răspuns:

Eu zic să o publici pe wattpad, să testezi apele. Dacă atragi cititori, merită investiția.

| DonEduardo a răspuns:

Eu as spune sa o publici. Nu te gandi doar la bani, gandeste-te si ca vei bucura inimile unor oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma indoiesc ca Romania e de vina pentru ca n-ai tu sanse sa castigi de pe urma ei.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Păi dacă e prima carte nu ai mari șanse decât dacă e una care să bubuie.

În rest primele cărți sunt mai de sarificiu pentru a-ți face o reputație.

Dacă ești cu adevărat pasionat de asta ar trebui să te împaci cu gândul că n-o să fie totul lapte și miere și că trebuie să lupți ca să ajungi sus sau cel puțin la nivelul de a câștiga o sumă decentă din asta.