| EuGiulia a întrebat:

Mesajele subliminale de pe Youtube chiar functioneaza?
Pe Internet parerile sunt impartite si nu prea mai stii ce sa mai crezi. Vreau sa folosesc unul pentru a ma muta in tara in care as vrea sa locuiesc.
A, si daca le ascult inseamna ca fac un păcat?

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Părerea mea e că nu funcționează nimic subliminal, meditații, manifestare, dacă tu nu muncești pentru ceea ce îți dorești.Da, poți folosi toate astea dacă îți dau o stare bună, încredere, te motivează, dar să nu te aștepți că doar astea te vor transforma peste noapte.Nu, cel mai important lucru este să muncești și să lupți pentru a obține ceea ce vrei.
Nu cred că ăsta poate fi considerat un păcat de către nicio religie și nimic greșit din punct de vedere social, uman, pentru că nu faci rău nimănui.Doar ție să nu îți faci rău.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Știi macar cum funcționează un mesaj subliminal? Că nu funcționează așa cum crezi tu...