| ramonna a întrebat:

Mi-a aparut o data in vis un baiat necunoscut nu l-am vazut niciodata pana acum. Si de atunci inainte de culcare sa adorm mai repede ma gadesc la acel baiat dar din pacate nu exista... Mi-a aparut o data in vis si de-atunci imi este gandul numai la el. Dar oare acest baiat poate exista? daca nu ar fi existat nu-l mai visam.Imi tot pun intrebarea daca exista sau nu. Va rog sa nu luati in gluma, chiar este adevarat. Poate exista acest baiat? oare o sa-l cunosc candva? Se spune ca visele pot deveni realitate. Voua vi s-a intamplat vreodata sa visati pe cineva necunoscut, sau sa aveti prieten imaginar dupa care mai tarziu sa-l/s-o cunoasteti?

19 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Sa nu razi, dar saptamana trecuta am visat si eu ca eram in mare tandrete cu un barbat necunoscut, ma simteam bine cu el, petreceam de minune/si nu este prima data cand am acest gen de vis/, il vad aievea dar nici nu-l caut in realitate, pentru ca langa mine am un barbat foarte frumos si bun totodata, de ce sa-l doresc pe cel din vis, desi cei care se ocupa cu studiul viselor traduc "visul oglindeste dorinte sexuale nesatisfacute"...aiurea, n-au dreptate, o stiu pe pielea mea, mai degraba insemna "glorie, onoare". Dar sa lasam ce-i al noptii, noptii si sa traim realitatea asa cum este ea, cu bune si cu rele, totul este sa rezistam acesteia.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu zic să laşi visele la o parte şi să începi să trăieşti. Probabil există, dar dacă vei sta doar în casă şi te vei gândi la el e destul de puţin probabil să-l cunoşti...

| alexdop21 a răspuns:

Sunt mai mult decat convins ca acel baiat nu este decat un tip pe care ti-ai dorii sa il ai tu aproape, si de care ai putea sa te indragostesti repede, deci nu este nimic altceva decat o speranta de a ta, un baiat al visurilor tale, modelul baiatului perfect pentru tine!

| putzulica a răspuns:

I dau dreptate lui alexdop iar elenei nu prea la partea ca cei care se ocupa cu studiul viselor nu zic bine! tu sigur nu ai un prieten si simti nevoia de a avea un prieten! deci eu zic sa cauti un baiat care sa tina la tine... si tu la el..., asta iti lipseste. mersi ca m-ai ascultat! o sa iti mai raspundhappy pa...wave

| utzuman2006 a răspuns:

Acest baiat exista : in vis, in inima ta...
Iar el este reflectia propriilor dorinte, el este "printul tau din vis'', el este dans salbatic de trandafiri ce se iubesc cu luna... el este parfum divin si cantec al cetelor de ingeri...
Iubeste fata draga si nu uita ca iubirea adevarata e greu de descoperit si ca de multe ori trecem pe langa ea nefiind capabili sa o vedem...si atunci visam ...si ne intrebam : Oare cum arata marea mea iubire?

| danutaaa a răspuns:

Salut Ramonna.Mie mi s-a intimplat exact acelasi lucru.In vis am petrecut timp cu un baiat care chiar nu-l vazusem niciodata. si o fost minunat, chiar ma marcase visul. iar dupa 2-3 luni l-am vazut intr-o excursie, era el. Exact el. Si trebuie sa ai rabdare, visul tau poate deveni realitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi s-a intamplat niciodata dar am visat ca il sarutam pe prietenul meu si deodata a disparut si in jurul meu sa facut totul negru, iar in aproape in fiecare seara visez acelasi lucru.Stii ce inseamna asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel am visat un baiat care vroia sa ma sarute. a fost minunat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am visat odata un baiat nul cunosteam si el vroia sa ma sarute. A fost minunat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa existe. Eu de exemplu in ajun de dragobete am visat un baiat necunoscut. Eram impreuna cu el. Sincer m-a marcat visul. Dupa doua saptamani de la vis am cunoscut un baiat care seamana izbitor de mult cu cel din vis, si culmea a fost o chimie intre noi din clipa cand ne-am vazut. Deci nu se stie niciodata. Poate ar trebui sa acordam mai multa atentie viselor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In vara lui 2009, am visat ca eram la un concert, si cu mine erau 5 tipi mai mari decat mine-imi erau total necunoscuti.Am uitat sa mentionez ca erau coreeni.La acea vreme, n-am dat atentie visului.Insa straniu a fost faptul ca, in aprilie anul acesta, am descoperit o trupa sud coreeana formata din 5 baieti, care aratau exact ca tipii din visul meu de vara trecuta.Eu spun ca si baiatul din visul tau exista, si cu siguranta intr-o zi il vei intalni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru acum putin timp. Se facea ca eram intr-un magazin cu un baiat necunoscut. Sunt tare curioasa daca il voi gasi vreodata. Era mai mare decat mine, mai inalt. Am vazut odata pe cineva intr-un magazin cu luni in urma care semana cu el. Insa imaginea sa din vis era mai diferita. A fost foarte ciudat. Sper sa il gasesti pe baiatul tau din vis happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ramona! stiu si eu am patit, am avut acelasi vis ca tine...am visat un barbat superb dupa ce ma despartisem de prieten la vreo 3 nopti mi-a aparut in vis un necunoscut un barbat pe care nu l-am vazut in viata mea... dupa o saptamana dupa ce l-am visat am cunoscut un tip super care acum este noul meu prieten ce sa iti spun eu daca nu ai prieten e un semn ca vei avea incurand.BAFTA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am visat saptamana asta un barbat necunoscut! Poate nu as fi dat importanta visului, daca ar fi fost doar 1 data. Chestia e ca l-am visat la interval de 2 zile. A 2-a oara a inceput visul de unde se terminase prima oara. Este foarte ciudat, pentru ca nu il cunosc pe tip, dar stiu ca probabil este rezultatul imaginatiei mele. Cine stie, poate inseamna ceva si daca ar fi asa, las timpul sa decida. Multa bafta!happy

| Dnnx a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel dar eu nu l-am vazut bine la fata si cred ca este cineva pe care l-am cunoscut luna trecuta dar asta s-a inmplat dupa ce l-am cunoscut doar pe fb pe baiat :] poate o sa ai noroc big grin si visul tau va deveni realitate

| Francescuta9 a răspuns:

Sincer, trec prin exact acelasi lucru. Aseara am visat un baiat pe care nu il cunosc, dar in vis mai apaream si eu, si prietenele mele, dar parca eram mai mari. Parca eram undeva in viitor. Baiatul era si foarte de treaba si ma intelegeam bine cu el. Nu am mai vazut niciodata un baiat care sa arate ca el, nici la aspect si nici la comportament, dar nici nu imi amintesc cum arata. Din moment ce visul meu(cred) ca avea loc in viitor, sper ca il voi intalni vreodata, sau voi visa din nou acelasi vis... Deci stiu cum e sentimentul sa visezi pe cineva, dar sa nu il cunosti in realitate.

| Drăghici_Ema_1995 a răspuns:

Daca ai visat pe cineva pe care nu l ai vazut niciodata inseamna ca il vei cunoaste.

| Mitroi_Pety_1980 a răspuns:

Si mie mi s-a întamplat acelasi lucru, am visat un baiat foarte dragut, dar pe care nu l-am m-ai vazut niciodata si î-mi este gandul numai la el. Ce ma enerveaza mereu este ca atunci cand visez un baiat necunoscut de care ma îndragostesc uit de fiecare data sa îl întreb daca are Instagram sau nu stiu Facebook, nu stiu daca l-as fi întrebat as fi încercat sa-l caut. Poate l-as fi gasit.Mi-as dori foarte mult sa-l pot întalni în realitate. Exact cum ai spus si tu se spune ca "visele pot deveni realitate".