| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop acum vreo 2 luni, a fost putin peste 2000 lei.Merge foarte bine, e rapid, dar ma enerveaza ca incepe sa faca un zgomot, de la ventilator cred cand il solicit, gen mai multe tab-uri deschise sau programe. Zgomotul nu e foarte tare, dar pentru mine e deranjant.Credeti ca e motiv sa il duc la garantie? Si daca da, cu ce ar putea ei sa ma ajute? Si toate laptopurile fac asa sau sunt si unele silentioase? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Ironwin a răspuns:

Pe masura ce se incalzeste, ventilatorul o sa se auda din ce in ce mai tare, este normal. Ce poti face :
1- evita sa il folosesti in pat sau mai precis evita sa il tii pe materiale textile, daca trage scame se va incalzi mai tare si mai repede.
2- cumpara un suport pentru el dotat cu un ventilator mai mare,
asa ceva : http://www.emag.ro/standuri-coolere-notebook/c