| AndrewTate7789 a întrebat:

Mi-am făcut o analiza a propriei mele vieți și mi-am dat seama ca am plecat cu un dezavantaj uriaș, în anii adolescentei nu aveam tangenta deloc cu fetele și m-am trezit mai târziu într-o situație ciudata, toti băieții de varsta mea au avut o prietena/iubita cândva chiar dacă s-au despărțit, eu nici la date-uri nu am ieșit niciodată și cred ca e problema ca eu nu am oportunități deloc în locurile pe unde merg, e foarte greu la 24 de ani sa abordez femei pe care nu le cunosc și nu le știu pentru ca nu știu unde sa merg și cum sa o fac, am cerut sfat la prieteni și toți îmi spuneau prostii pe care ajunsesem sa le cred despre femei, ați văzut ca în întrebările mele am spus despre femei unele lucruri greșite dar acele lucruri le spun la nervi și din frustrare, nu sunt lucruri pe care le cred permanent, vad atâția barbati prosti, săraci și uneori cu vicii mari care au o iubita, asta e frustrarea mea, ca ceilalți au sau au avut și eu nu am deloc, simt și eu nevoie sa fac sex cu cineva, simt nevoia sa fiu fericit, nu am dreptul oare la asta, la 24 de ani virgin ce naiba e asta, sunt blestemat? Cred ca nu știu unde sa ma împrietenesc cu femei și apoi sa le identific pe acelea care ma plac, orice sărac își găsește femeie pe nivelul lui, ce pot face?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista blestem, doar prostie, aroganta, lipsa de caracter, lipsa de respect pentru femei, misiginism, astea sunt "calitatile" pe care le are cel care-i incapabil sa "agate" vreo femeie.

| AndrewTate7789 explică (pentru Violleta2022):

Am spus ca doar la nervi sau la frustrare îmi vin acele gânduri, eu vorbesc frumos cu toți oamenii dar nu am avut ocazia sa leg prietenii bune și sa stau în preajma femeilor, generația Dvs era mult mai sociabila dar cei de varsta mea doamne fereste, sunt extrem de complicați indiferent de sex.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndrewTate7789):

Si la nervi esti tot tu, cel adevarat!

| Konstantinos99 a răspuns:

Salut! Sunt in aceeasi situatie ca cea descrisa de tine insa lucrurile sunt putin mai diferit din punct de vedere a bilantului mental.In primul rand, banuiesc ca ai avut oportunitati eu fie am dat o im bara si nu am primit inca in sansa fie am refuzat. Ia spune ce ai prefera o fata stabila sau sa fi avut 10+ relatii? Eu obtez sa caut o fata serioasa care nu a mai avut pe nimeni ever.Adica mi se pare ca am facut si abortat fetele pe care pe am vrut, nu am ranit o fata cu ceva mi am vazut de treaba am cautat si inca mai caut.Nici nu prea sunt inimos poate tu da. Eu sunt si o fire copilaroasa si imi dai 18 ani laughing) cand ma vezi acum tu stii ce transmiti mai de parte. Si uite sunt variante nu zic dar nu vreau sa apelez la ele decat in ultima instanta, vreau eu sa pun mana pe fata mea cu munca si efort.Zambeste si te bucura de fiecare clipa ca un copil dar cu responsabilitate, stiu ca trupeste vrei si stiu ce simti dar eu mai am un frate mai am o problema la firma mai lucrez pe camp, uite ma mai duc in tabara de student adica incerca sa nu te autolimitezi fugi de gandul rau ce iti vine. Orice sfat ti lasi da cred ca esti deja constient de el. Succes!

| Turbo223 a răspuns:

Nu am citit ce ai spus tu despre femei in alte postari dar e bine daca constientizezi totusi ca acele lucruri nu sunt adevarate dar e important sa stii cum sa ti gestionezi comportamentul. Femeile o sa se retraga daca te vad prea disperat sau "frustrat". Banuiesc ca ai avut problema asta din cauza unei timiditati care are si aia o cauza.Cam de aici banuiesc ca pleaca problema.Cat despre
sfaturile prietenilor tai, ei o sa ti zica doar din experientele lor si nu trebuie luate mereu ca un adevar absolut(nu stiu ce sfaturi ai primit). Suna cliseic dar recomand un psiholog bun care sa te indrume spre o altfel de gandire, pentru ca am vazut ca ai intrebari respre sinucidere si iti inteleg supararea.

| AndrewTate7789 explică (pentru Turbo223):

E normal disperarea e respingătoare, eu m-am luat după ce au zis alții și ce am văzut pe tik tok sau alte rețele unde chiar și unele femei ca Bianca Drăgușanu sau alte personaje spuneau ca bărbații trebuie sa fie provideri, sa faca bani, sa nu meargă cu skoda Octavia sau logan ci cu Audi și Mercedes si ca femeia trebuie sa fie mai inferioara, ca o femeie nu se uita la un barbat care nu este bogat ori ca trebuie sa ai o personalitate dura, agresiva și tupeista în raport cu alți barbati iar eu am sunt alta fire, plus ca nu am avut șansa pana la 24 de ani sa câștig milioane de euro ca selly sau mai știu eu ce alt influencer, asta am crezut și ma lupt cu aceste gânduri pentru ca eu ca și alți bărbați suntem în aceasta societate care ne împroașcă cu aceste gânduri și stări, și ajungem să ne învinovățim ca de ce nu avem bani si bmw seria 5, încerc sa fiu echilibrat dar e greu când ceilalți parca vor sa ne întoarcem la vremurile de acum 100 de ani, cu bărbați trimiși pe front, femei care ieșeau doar dacă erau însoțite de un bărbat samd, mie îmi e teama sincer pentru eu am crescut altfel, nu sunt tipul golanas, descurcăreț, tupeist și competitiv, nu am vibrația aia și nu ma pot preface pentru ca pana la urma va ieși la iveala adevărată mea față, oare soluția o fi sa ma mut din România?

| Turbo223 a răspuns (pentru AndrewTate7789):

Daca te iei dupa ce zice fiecare influencer o sa ajungi cu capul.Scopul lor e sa faca continut, views, profit si sa vorbeasca in numele lor. Daca de exemplu unu zice ca a atras femei cu averea si bmw probabil a atras un tipar de femeie care tie nu ti ar place pentru ca tu cauti altceva.Trebuie sa te gandesti si asa "eu ce parere am despre asta?" sau "eu ce vreau?". La faza cu banii da sunt multe femei care fug dupa bani si profita de ei dar nu toate, cum si unii barbati umbla doar dupa savarina.Acum daca tu iti doresti o Bianca Dragusanu asta e partea a 2 a.La faza cu personalitatea,nu trebuie sa te modelezi dupa cum zice x si y pentru ca nu traiesti pentru ei. Unele femei prefera un barbat calm, cerebral, personal apreciez persoanele cu trasaturile astea decat "golaneii de cartier".Si aroganta, agresivitatea, golanalea au si alea dezavantajul lor.Nu trebuie sa ai personalitate tip "sigma male" ca sa atragi o femeie.Prietenii tai sunt toti tiparu asta agresiv la care aspiri? Ma indoiesc.Solutia ar fi sa lucrezi la increderea in sine(stiu ca nu e usor) pentru ca de acolo provine timiditatea si sa nu te mai iei dupa influenceri de carton, care sustin ca trebuie sa fi agresiv, golan sau ce or mai sustine.Nu putem fi toti la fel, nu suntem toti la fel si nu e nimic rau in asta.Ar fi fost plictisitor daca eram toti la fel.Iar viata poate fi traita si daca ai avut relatie pana acum si daca nu.Cred ca ai o forma de anxietate sociala cand vine vorba de a relationa cu femeile.De asta nu scapi usor dar vreau sa ti spun ca nu trebuie sa interactionezi cu ele cu ideea de a le impresiona, de a le face sa te placa pentru ca daca ele te plac e nevoie sa fi doar tu, fara teatru si alte bazaconii.Si o alta chestie, nu poti sa fi placut de oricare femeie, fiecare din noi putem fi antipatici cuiva.Recomand un psiholog bun cu care sa lucrezi la complexele si blocajele pe care le ai plus gasirea unui hobby ori ocuparea timpului cu mai multe activitati (iesitul cu prietenii)etc. Schimbarea e o adevarata cursa si nu e placuta mai ales la inceput.