| stropica a întrebat:

Mi-am instalat windows vista si nu stiu cum sa scap de sidebarul din dreapta. Cie imi poate spue cum scap de el?

Răspuns Câştigător
| bubu04 a răspuns:

Ai o iconita mica in bara de jos, in dreapta (e cu albastru si galben), daca n-o gasesti poti sa cauti cu search "Windows sidebar properties", si deschizi si astfel vei vedea iconita. Pentru a scapa de sidebar, dai click dreapta pe iconita, din bara de jos si selectezi exit... si cred ca in properties trebuie sa debifezi sa nu porneasca o data cu windowsul.

1 răspuns:
| Zambet a răspuns:

Pai acolo iti poti pune gadgeturi.Eu am ceas, procesor, calendar, poze etc. Sincer nu stiu cum sa il scoti