| Dereglatmintal a întrebat:

Mi-ar placea sa cunosc persoane noi. Stiu ca nu e tocmai cel mai potrivit loc in care pot face asta, dar vreau sa iau multe lucruri din viata " de la capat", un inceput "nou" cum s-ar zice.

daca are cineva chef de legat noi prietenii, pls, scrieti-mi aici sau trimiteti mesaje private. [ am setat sa pot primi de la toata lumea mesaje ]

25 răspunsuri:
| s3my a răspuns:

Cred ca mai multe sanse de reusita ai avea daca ti-ai face un cont 'anonim' pe un site de socializare... nu ar fi mare diferenta, dimpotriva, acolo lumea e mai mult deschisa catre socializare decat aici.

sper sa nu mi-o iei in nume de rau, mult succes, trimite-mi TU mesaj privat cand ai vreo problema

| Kaℓi a răspuns:

Si crezi ca numele pe care ti l-ai ales e foarte incurajator pentru eventualii doritori de noi prietenii de aici?hee hee

| Aleqa a răspuns:

Eu cred ca daca iti faci prieteni virtuali, nu o sa ajungi nicaieri... O sa ai foarte multi, doar ca majoritatea doar se folosesc de faptul ca te pot rani oricand.

Mai bine fa-ti prieteni in realitate, de la care poti avea iubire si atentie maxima.

Multa bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| Dereglatmintal explică (pentru Kaℓi):

Nu chiar laughing cand mi-am facut contul asta nici prin cap nu-mi trecea ca o sa ajung sa postez asa ceva

| Dereglatmintal explică (pentru Aleqa):

Uhm... nu am spus ca vreau prieteni virtuali. se intelege de la sine ca vreau sa -i cunosc in mediul virtual, mai departe, ce o iesi, cum o iesi, e partea a 2-a si nu am cum sa impun ceva cuiva. dar nici nu am cum sa ma duc intr-un bar sa tip " care vrei bai sa discuti cu mine, chiar daca nu ma cunosti"

| Dereglatmintal explică (pentru 21ndst1llach1ld):

Daca imi puneam numele : popescu Ionut Andrei paream mai de incredere laughing? o sa vad daca-l pot schimba =)

| Delicacy a răspuns:

E mai sănătos pentru tine să nu cunoşti persoane noi sau să legi prietenii, crede-mă.

| Aleqa a răspuns (pentru Dereglatmintal):

Imi place cum te exprimi. Da-mi idul tau. happy

| Kaℓi a răspuns (pentru Delicacy):

Eu il inteleg, cateodata e mai simplu sa vorbesti cu persoane "noi", care nu te judeca in functie de experientele anterioare sau de prejudecati.

| BloodyMaryBloodyMaryBlodyMary a răspuns:

Pai daca nu esti manelist, trimite-mi un mesaj cu ID-ul tau si mai vorbim. devil smug

| Delicacy a răspuns (pentru Kaℓi):

Adevărat,dar asta va fi pentru o perioadă scurtă de timp. Uite, de exemplu, acum mă poţi judeca chiar şi tu în funcţie de răspunsurile mele pentru că amândouă am trăit o mică experienţă prin comunicare.

| Kaℓi a răspuns (pentru Delicacy):

Poate exact de asta are nevoie, de un prieten, un confident pentru o perioada scurta de timp, poate e intr-o perioada mai complicata si cineva "nou", caruia sa nu-i fie alterate impresiile de faptul ca il cunoaste cu adevarat ii poate oferi un sprijin sau un sfat, aprioric si dezinteresat... cred ca am mers prea departe cu presupunerile laughing nu ma plac atunci cand vorbesc serios laughing

Da, poate chiar un pic mai mult din partea mea, pentru ca inainte sa iti dau reply ti-am citit cateva raspunsuri si intrebari, am si raspuns parca la o intrebare de-a ta.
In fond, asta e scopul TPU... parca laughing

| Delicacy a răspuns (pentru Kaℓi):

Da,să ne ajutăm unii pe alţii, dar nu toţi înţeleg scopul acesta.

| Dereglatmintal explică (pentru Delicacy):

" e mai sanatos pentru tine sa nu cunosti [...] "

hmmm, daca din diverse motive [ poate am parut putin mai plangacios aici laughing? ] ai zis asta cu gandul ca "oamenii pot fi naspa si te pot rani, e mai bine sa nu te bazezi pe nimeni", nu prea functionez in modul ala, sau nu sunt atat de sensibil. Vreau prieteni noi fiindca simt ca nu prea mai pot tine pasul / recupera anumite lucruri cu o mare parte din cei vechi.

Daca te-ai gandit la altceva cand ai mentionat asta, te rog, detaliaza.

| Dereglatmintal explică (pentru Kaℓi):

O parte din ce iti voi raspunde i-am spus si "lui" Delicacy.

Caut prieteni noi, nu neaparat prieteni de o luna, nu neaparat prieteni care sa ajunga sa-mi fie cavaleri de onoare la nunta laughing. Cum s-o nimeri. Dap, intr-adevar, vreau sa iau multe lucruri de la 0 si sa incep sa intalnesc apoi sa relationez / socializez cu altfel de persoane decat cele din ultima vreme, dar nu neaparat fiindca vreau sa le stresez cu anumite probleme pe care le-as avea.

| Mangustă a răspuns:

Eu vreau sa fiu intr-un bar si sa vi sa strigi: "Cine vrea sa-mi fie cavaler de onoare la nunta?" Si apoi sa incheiem in stil mare (vorba vine, nu am idee cum s-ar putea intampla asta).

| Dereglatmintal explică (pentru Mangustă):

Si daca nu se ofera nimeni, incep sa flutur poze cu domnisoarele de onoare, nu laughing?

| Mangustă a răspuns (pentru Dereglatmintal):

Ma ofer eu daca dai de baut.

| OmulĂla a răspuns (pentru Delicacy):

Dar de ce spui asta? Ai fost dezamăgită de prietenii și legături mai strânse? Trebuie că vorbești din proprie experiență, iar dacă tu chiar crezi ceea ce spui, înseamnă că ai suferit mult din această cauză.

| Delicacy a răspuns (pentru OmulĂla):

De obicei, vorbesc ceea ce gândesc, ceea ce simt.

| OmulĂla a răspuns (pentru Delicacy):

Ar trebui să dai refresh. Nu abandona doar pentru câteva experiențe dezamăgitoare, nu merită. Să știi că există prieteni buni și oameni de încredere. Să tragi acea concluzie înseamnă să renunți. Iar să renunți, nu poate fi decât un lucru care îți anulează toate posibilitățile.

| Delicacy a răspuns (pentru OmulĂla):

Ciudat,dar cuvintele tale îmi par foarte cunoscute.Le-am mai auzit cândva de la cineva, spuse aproape în acelaşi mod.

| OmulĂla a răspuns (pentru Delicacy):

Înseamnă, probabil, că ai nevoie să asculți aceste vorbe. Când ceva sau cineva îți reiese în cale, you should really stop and think about it.

| Chirila_Denisa_1973 a răspuns:

Cu mine deja ti-ai facut o prietena