| Excalibur09 a întrebat:

Mi se pare mie sau timpul într-adevăr trece mai repede ca in trecut? Adica acum cativa ani in urma, parca se misca mai lent timpul, acum parca se misca mult prea repede, acum este dimineața, acum este seara.

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Timpul ceasoricului și timpul personal, percepție și interpretare. Ți se pare.

| anonimg a răspuns:

Pentru mulți ar fi o aberație, dar pentru mine este o părere personală.
Dacă Dumnezeu ne îndeamnă prin apostolul Petru să grăbim venirea Lui prin vestirea Evangheliei, atunci și Dumnezeu Își face partea -aceea pe care omul nu o poate face- prin scurtarea timpului.
"Deci, fiindcă toate aceste lucruri au să se strice, ce fel de oameni ar trebui să fiţi voi, printr-o purtare sfântă şi evlavioasă,
aşteptând şi grăbind venirea zilei lui Dumnezeu, în care cerurile aprinse vor pieri, şi trupurile cereşti se vor topi de căldura focului?" (2Petru.3:11,12)

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimg):

Tu tragi pătrunjel pe nas la prima ora?

| Furnicuta000 a răspuns:

Am auzit aceasta teorie de la cei mai in varsta dar sincer eu cred ca e din cauza ca acum suntem noi prea ocupati sau suntem distrasi foarte usor se tv, telefon, pc etc si nici nu simtim cand trece timpul. Eu cand eram mica mergeam des in vizita la bunici si ei nu aveau tv, practic nu aveam ce sa fac acolo, nici cu cine sa ma joc si mi se parea o vesnicie. Atunci parca era foarte mult timp si nu stiam ce sa facem cu el...

Răspuns utilizator avertizat
| Furnicuta000 a răspuns (pentru Excalibur09):

Mie mi se parea ca trec foarte greu orele, cel putin la liceu (adica acum 5-9 ani laughing ). Poate chiar s-a schimbat ceva intre timp?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da
Se numește bătrânețe

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://youtu.be/J9gLBFCBLNQ

| idkkkkkk a răspuns:

In trecut nu existau activitati care sa ne distraga prea mult iar acum ca am dat de tehnologie, ne distrage mult