| SparklingAngel a întrebat:

"Ministrul Muncii din Slovacia, Josef Mihal, propune oferirea de contraceptive si sterilizarea gratuita voluntara pentru femeile cele mai sarace din tara. Masura ar viza in mod deosebit femeile de etnie rroma."Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappyda ce bre sunt catele, pisici sa le sterilizeze? nu cred ca femeia de etnie rroma sa accepte asa ceva, doar prin absurd sa admitem ca sunt de acord, cred ca vor trebuie sa fie motivate financiar sa faca asa ceva, dar nici asa nu cred, pentru ca ele tin la juramantul lor, este fff adevarat ca ele procreeaza mult mai mult ca noi toti, dar nu cred ca au succes cu acest decret, lege interioara...thinking si pana la urma fiecare are dreptul sa dea nastere la cati copiii vrea fiecare...

| mickeye a răspuns:

E o idee bună. și Slovacia, ca și România, are o problemă cu borâții.
Și asta e o soluție bună...în secolul 21 e greu să mai ucizi rromii.
Oricum, țiganii fată mulți copii și toți sunt inculți, analfabeți.
Bravo, Slovacia!