| anonim_4396 a întrebat:

Motocicleta pentru ce anume este utila? Adica unde poti merge cu ea? Dintre cei care aveti categoria A mai ales?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu nu ai vazut pana acum motociclete pe strada? La ce crezi tu ca sunt bune?

| mihai69 a răspuns:

1. la deplasare.
2. depinde de motocicletă. Cu unele poți urca și pe munte.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti merge pe lumea cealalta cu ea. Asta e "utilitatea" ei deosebita. Cu masina te chinui putin, ca e mai sigura, da-o dreacu'.
Nicaieri nu e mai buna motocicleta decat masina, cu exceptia traficului blocat, unde e mult mai desteapta bicicleta.
Daca iei o motocicleta de categoria A (sa zicem una de 600cc), si mergi de la Cluj pana la Bucuresti, ajungi mai repede cu o ora (incalcand legea), dar fizic te simti foarte naspa, ajungi mega obosit. La consum nu e nici o inventie motocicleta asta, ca mananca intre 4 si 20 de litri la 100km parcursi, la fel ca o masina.
Motocicleta este o pasiune, nu ceva util. Unii baga bani in haine, altii in machete. Motociclistii platesc pentru a muri intr-un mod violent si incomod.

| Sofer a răspuns:

E placut sa auzi cum se tureaza si trece pe langa tine laughing) e folositoare pentru deplasari prin oras sau sa calatoresti pe distante lungi. Nu fi smardoi pe motor ca o patesti. daca mergi legal nu patesti nimic doar sa fi atent la manevrele celorlalti participanti la trafic.