| AndreiRadu5557 a întrebat:

Mulți barbati, chiar majoritarea spun ca femeile sunt materialiste dar asta o spun probabil datorita unor experiente negative cu unele persoane pe care le-au întâlnit, credeti ca e doar in capul lor asta si ca de fapt e o iluzie, pana la urma nu mai vedeam pe nimeni insurat decât doar pe bogați dar vad atatea familii care au joburi decente nicidecum averi mari si mașini de lux, ce credeti?

7 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Toată lumea e materialistă, bărbați și femei deopotrivă, altfel nu mai muncea nimeni Asta nu înseamnă că doar banii contează în viață, de fapt nu cred că există persoană pentru care să conteze doar asta. Măcar sănătatea, familia, ceva, tot ajung să fie mai importante.

| mODIN a răspuns:

N-as zice ca femeile sunt materialiste, doar ca asta e un aspect care pentru ele conteaza putin, iar pentru barbati nu. Daca un barbat care face 4000 de euro pe luna vorbeste cu o femeie, si dupa afla ca ea face minimul pe economie, nu va deveni respingatoare pentru el, pe cand daca se intampla acelasi lucru dar cu rolurile inversate, exista o sansa sa se incheie interactiunea atunci si acolo.

Totodata, astia care se plang de femei ca ar fi asa sau pe dincolo, de regula, sunt doar frustrati de ceva ce li s-a intamplat. Nu vad nimic gresit la a-ti pasa si de bani, printre altele.

| Lupică27 a răspuns:

Fa un test, vinde-ti masina si mergi cu autobuzul, vezi daca mai vrea vreuna sa iasa cu tine in oras!

| Madaxo97 a răspuns:

Femeile nu sunt materialiste majoritatea, ele caută un singur lucru și anume SIGURANȚA, STABILITATE pe toate planurile, iar bărbații traduc asta prin materialism. Siguranța este egală și cu a avea o situație materială bună, decentă măcar, nu la limita sărăciei, mai caută să se simtă protejate și ca el să fie tată bun pentru eventualii copii, cam atât.
Sunt și unele materialiste cu adevărat, care caută bani și doar bani, cu scopul de a cumpăra ea genți, bijuterii și alte lucruri scumpe, vacanțe, mașini etc. O femeie care vrea bani pentru siguranța familiei, nu se numește materialistă.

| Miruna333 a răspuns:

Doar barbatii frustrati, din toate punctele de vedere, inclusiv financiar, se plang de tipe care sunt dupa banii lor laughing Penibil. Nicio femeie sanatoasa nu vrea un zgarcit care nu-i plateste un suc, ce viata sa faci cu ala? Asta lumea nu intelege. Se plang barbatii ca ei sunt providerii, ca asta este rolul lor, dar daca ar fi invers, ar abuza toate resursele.
Cum ai spus si tu, daca erau absolut toate femeile materialiaste, pai nu mai aveau vreo sansa puturosii astia care vor sa imparta nota si cred ca cineva ar putea fi dupa banii lor cand ei nu au nimic.

| AndreiRadu5557 explică (pentru Miruna333):

In general nu sunt de acord ca intalnirile sa se faca la restaurante abia după ce relatia e stabila si cine invita acela plateste, aici unii bărbații gresesc fiindca le ofera tot in plan financiar doar sa impresioneze apoi se plang ca femeile sunt materialiste, da o parte dintre ele are standarde mai mari adica frumos, puternic, provider si sa faca parte dintr-o familie buna. Cred ca un barbat adevărat oferă o floare, un suc samd, dar acestea trebuie făcute din dragoste si nu din interes, eu nu sunt prea de acord cu providerul barbat deoarece ar trebui ca iubirea sa fie reciproca dar depinde de nevoile fiecarei femei deoarece fiecare om este unic si are nevoi diferite, apreciez stilul nemțesc deoarece oamenii de acolo sunt corecți si onesti România încă e pe patriarhat.

| 1onur a răspuns:

Tiktokul le nenorocește mintea ei nu mai pot judeca normal tot ce văd pe rețele de "socializare" Facebook Instagram Snapchat OnlyFans Tiktokul toate prostile astea pline cu fel și fel de oamenii mai puțin oamenii dar uite că nici asta nu este ce-i-a NENOROCEȘTE pe de plin mai este si Madiul in care ei fac parte ca aceasta find ori foarte Destrăbălat ori foarte NOCIV adică se apucă de PROSTIME drogurile fumatul băutură și fel și fel de substanțe etnobotanice heroina marijuana sau mai auzisem de șobolanul ceva de genul o denumire ciudată sa ajung foarte departe sa ajuns ca sa aleg mulți dintre noi cu bună intenție PROSTIMEA în viețile noastre apoi ce facem? Ne băgăm în rângiul minți noastre și începem tot o dată încă o dată și noi sa dăm în uni și alți la nimereală offffff sânt atâtea de multe ce acum le văd dar nu regret că le văd și îmi pare FOARTE FOARTE RĂU RĂU RĂU RĂU RĂU de tot că nu am puterea să explic cum a-și fi vrut eu Oamenilor cași fac rău dacă se ține în rând cu PROSTIMEA știu ca asta n-ar fi trebuit să fie grijea mea dar nu pot accepta sa văd un viitor care vine NOCIV DESTRĂBĂLAT plin de PROSTIME pentru noi oamenii asta mă îngrijorează enorm de mult foarte mult unde vom ajunge pentru mine este foarte clar în păsul ăsta și văd foarte clar unde vom și ajunge ca și oamenii în păsul ăsta acum câteva zile am văzut că în Europa se află niște Oamenii din Bulgaria și femei și bărbați care fură copii eu când am văzut știrea asta am râmă atâta de blocat că mieste scârbă de tot căci știu cât rău poate vedea acei copii nevinovați din cauza oamenilor fără frică de Dumnezeu

Prima noastră dezumanizare incepe cu prima ruptură de Dumnezeu o dată ce ne îndepărtăm de Dumnezeu o dată ce ne alegem ca idolii pe muzicanți pe rapperi pe tot felul de personajele caractere si tot felul si tacâmul de oamenii atunci incepem să ne prăbușim să ne facem rău să ne dușmănim între noi sâne urăm între noi sa ne mințim trădăm vindeam schimbă sa ne vedem și trată ca pe o opțiune unui pe alți adică ștergem tăiem judecăm pe loc dacă n-am avem mulți dintre noi frică de închisori și penitenciare nici nu vreau să-mi închipui ce ar mai fi fost posibil știu cât de întunecată poate fi sufletul omului fără frică de Dumnezeu dar unde ne îndreptăm așa cu pasul ăsta dacă tot ținem Piatra in mână dacă ne bat jocorim sufletul corpului trupul pentru plăceri care ne îmbolnăvește trupul corpul care ne îndepărtează sufletul de noi și pierdem legătura cu Dumnezeu pentru niste prostii grave care nu le luam in seamă acum și vor prinde rădăcini corpul nostru in sufletul nostru și vom vrea să scăpăm de ele și vom vrea sa nu le mai avem asupra noastră dar atuncia va fi dificil grav de dificil pentru noi hrănim foarte conștienți foarte bine având habar ce facem cu sufletul și corpului nostru și știm că ne hrănim cu PROSTIME și asta mulți dintre noi vom înțelege asta după ce pierde sufletul și corpului și ne rămâne un trup bolnav care tot ce sa adunat în schimbul sufletului și corpul nu va putea aduce ce Dumnezeu ne-a dat fără niciun cost fiecăruia dintr-e noi ori câte operați de înfrumusețare ori câte vacanțe în fel și fel de locurile exotice și turistice ori fel de creme de la fel și fel de branduri ori ce fel de machiaje de înfrumusețare pentru a ne ascunde ce ne-am făcut cu propria mână nu va putea niciodată să ascundă lipsa unui suflet în acel om sau unui suflet bat jocorit cu bună voințâ de propria sa mâna a omului și ce se va alege? Un trup obosit bolnav folosit bat jocorit părăsit de de suflet.