| aDEeLAa a întrebat:

,, Muzica este zgomotul care gandeste ". Ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu cred că se aplică asta și pentru manele. Când ascult manele pur și simplu îmi golesc mintea, nu mă gândesc la nimic.

| Musique a răspuns:

"Folcloru-i oxigen pentru un popor astmatic."

| corbulalbrosu a răspuns:

Tu asociezi muzica cu zgomotul infernal actual si mai ai pretentia ca aceasta sa fie educativa sau si mai grav sa gandeasca? Te compatimesc draga mea si te informez ca se poate asocia cu absolut orice mai putin cu muzica.

| AirănMeidăn a răspuns:

Magic FM, "Muzica, nu zgomot"

| Mayar a răspuns:

A fost! Ma refer, muzica a fost zgomotul care gandeste. Mai demult oamenii isi storceau creierii ca sa scoata ceva de calitate. Acum, scot orice porcarii si plebea, prostia care e majoritara ridica in slavi acea bataie de joc de muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o metafora cam...lipsita de muzicalitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica e malefica, ne va distruge pe toti daca gandeste.