| 1onur a întrebat:

Ne vor înlocui cu roboții/Ai posturile, locurile noastre, de muncă?
La Amazon, un algoritm automat angajează, evaluează și concediază milioane de oameni fără a fi nevoie de implicarea unei minți umane în proces. Roboții au ajuns să decidă viața oamenilor.
https://www.ziaruldeiasi.ro/......93378.html

Sunt cred eu încă vreo cel puțin 2 cazuri în care companii de renume și cunoscute la nivel global care concediază oamenii din locurile de muncă, pe motive?

Inainte de apariția acelor roboți, care acum din păcate le dețin ei acel loc de muncă. Erau niște oameni în acele locuri de muncă care își câștigau existența prin acel loc de muncă, oamenii aveau un ban să-și poată permită, asigure un trai unde să-și poată purta de grijă omul, sa nu ajungă în stradă fiindcă un robot" ar fi" după spusele lor, mai util decât un om.

Acum în 2024 din câte am înțeles, sunt locuri de muncă care ca "angajați" sunt roboții luați nu și oamenii fiindcă ei spun că roboții sunt mai "eficienți" mai "Practici"mai ieftin de întreținuți decât noi oamenii. Adică? Până și salariile noastre pe care le merităm, ni se cuvin nouă pe acele ore întregi lucrate, în condițiile acelea,...

Le vine lor mult? Salariile nostre? La averile lor? La iahturile lor de sute de milioane de euro, la banii care nu mai au cine să le facă contestație, când ei printează bani ca la hârtie igienică și noi muncin să-i obținem să avem un trai decent, ne pierdem din sănătate,din timp, pentru banii care îi câștigăm într-o lună de zile, iar ei cu salariul nostru câștigat din greu, într-o lună de zile, îi fac pe ceas în mai puțin de 10 minute "mers"cu avionul privat. Bineînțeles ceasul este Rolex ediție limitată dacă vă întrebați ce ceasuri își permit din companiile lor nu vă mai spun că ni se apleacă, la câte evaziuni fiscale au unii dintre ei...

Cât timp ne-a mai rămas? De acum încolo locurile noastre de muncă încă momentan valabile și nu vom ajunge cu toții înlocuiți, dați afară, schimbați, de roboți fiindcă ei au o performanță mai bună ca a noastră în posturile și locurile noastre de muncă

Răspuns Câştigător
| Mindfulness a răspuns:

O sa ajungă să ne tolereze ei pe noi nu noi pe ei laughing
Ne va pune și taxe de protecție ca interlopii sa nu mai ieșim unde vrem noi laughing
Ne așteaptă un viitor sumbru!

32 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Da, am mai scris despre asta. Cred ca din aceasta cauza din ce in ce mai multi oameni isi vor pierde job-urile, deci posibilitatea de a pune o paine pe masa, ceea ce va conduce la un viitor (chiar apropiat) de cosmar...haos, anarhie, razboi planetar, exterminare. As vrea sa ma insel, dar nu vad cum, pentru ca AI-ul si robotii vor inlocui din ce in ce mai mult oamenii. Bogatii lumii se gandesc doar la profit, nu le pasa de nimic altceva si in nici un caz nu se vor opri din a concedia oameni, pentru a folosi roboti.

| 1onur explică (pentru wildthing):

Adevărat frate.100%la100%.

Ei vor înmulți averile, noi vom ajunge și fără locuri de muncă, pentrucă vor uni să aibă ca "angajați" roboți nu oamenii sa aibă de unde să-și întemeieze un trai...

| Mindfulness a răspuns:

Ne vor înlocui că oamenii nu prea se mai țin de munca, nu au stabilitate nu sunt productivi! Deja ne-au înlocuit în magazine și unele restaurante.
Au performanță îți dai seama că nu obosesc de aia sunt roboti.
Dumnezeu cu mila!

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Dumnezeul nea lăsat mila și iubirea, dar noi din foarte păcat nu o avem între noi oamenii și începem să seamănă tot mai mult cu roboți, mie că înainte săne ia roboți locurile de muncă vom ajunge complet dezumanizați, iar roboți ne vor înlocui cu totul...

| Mindfulness a răspuns (pentru 1onur):

Suntem de multi ani dezumanizați! Numai o bomba nucleara ne-ar scăpa de răutate, o resetare completa a lumii, sa dispară specia noastră! Eu nu prea mai vad oameni decât psihopați, oameni cu sânge rece! Noi deja de multi ani am devenit la fel ca roboții nu mai avem suflet, animalele au suflet noi nu prea! Și animalele sălbatice sunt mai "umane" decât noi.

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Răul care este între noi ar înzeci orice atom nuclear, de asta și roboți ajung săne înlocuiască fiindcă cine îi creează are un scop "bine" întemeiat în privința umanități cu în scop "nobil"...

Au inclus și în sistemele de învățământ, roboți fiindcă? Vor ca oamenii sa ajungă sa fie "educați" de roboți nu de oamenii să nu mai fie nicio conexiune, nicio emoție, empatie, între oamenii vor sa digitalizarea omului sa ajungă precum un android fără nicin sentiment să ajungă omul programat ca la Matrix să facă ce vor din noi...

Europa deja încephttp://www.euronews.ro/......-marea-bri

| Mindfulness a răspuns (pentru 1onur):

E nasol boss, nu ne mai poate salva nimeni, propria creație o sa ne distrugă cam ca in filmele cu terminator cu skynet parca așa era.

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Până acolo nu cred sa se ajungălaughing) Doamne Dumnezeule ferește...

Dar vor veni vremuri cred eu tari interesante cu tehnologia asta care tot evoluează, iar omul ajunge din ce în ce mai rău...

| Mindfulness a răspuns (pentru 1onur):

In 10-30 de ani nu se știe, uneori filmele ne arată cam ce se va întâmpla în viitor subtil așa happy
Eu m-aș bucura să fim exterminați laughing eu nu mai suport frate atâta răutate și dușmănie, eu ma rog sa ne rada Putin pe toți dar nu îmi iese sad

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

laughing în 30 de ani e prea mult.

în 10 ani ne încadrăm mai întâi fără locuri de muncă, vin mașinăriile lor care nu obosesc niciodată și își clădesc ei averi peste averi cu mașinăriile lor care nu vor obosi niciodată fiindcă tot ei vor deține și piesele, șuruburile de schimbat la roboți lor laughing) vor face banii pe bandă rulantă la 10× ori mai mulțilaughing)

| Mindfulness a răspuns (pentru 1onur):

Vor fi căsătorii între bărbați și femei roboti. Sper sa ii extermine într-o zi roboții pe cei care i-au creat, care a avut ideea astahee hee
Înseamnă că socialul ne așteaptă! Vor fi și roboti poate, care peste 50 de ani se vor șmecheri și se vor plictisi de munca și își vor face și eu social sau pensii pe caz de depresii, anxietate laughing
Hai sa deja am întrecut factura laughing
Am văzut că și pompieri și polițiști caută să se pensioneze pe caz de depresie și anxietatehee hee

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

îți dai seama dacă ajunge un robot sa mergă la Psiholog?laughing)vor plăti roboții taxe de indemnizație laughing)

Vor ajuge să consume calmante nurofen 400 miligrame cu extract de uranium))))

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Ca veni vorba de poliție no să-ți vina sa crezi ce am văzut astăzi... iau călcat cu genunchi pe coloană la femei și au pus-o într-un hal jos. mâinile alea nu-ți mai spun pe unde erau... mia făcut aia doi niște nervi. numai "poliție" nu era în videoclipul ăla.

| 1onur explică (pentru 1onur):

Dacă eram acolo Dumnezeul îmi este martor îmi luam 30 zile arest pentru ăia doi...îi înjuram foarte urât... foarte urât

Nu săream la bătaia îți dai seama făceam febră ma învinețeasc repede puțin-_-

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Ce crezi roboții ar fi procedat la fel?

https://youtu.be/BH4r9yb67Wc?si=SLdjr4hVKOGmiLXZ

| Mindfulness a răspuns (pentru 1onur):

Polițiștii au luat-o razna, multi am văzut că se sinucid, meseria lor e foarte nasoala.

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Da văd și eu... laughing) nasoală rău..."săraci" de ei

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Au ridicat-o de genunchi în aer, dacă și aia este "Percheziție" și "interogare"...

| Mindfulness a răspuns (pentru 1onur):

Săracă femeie! Cu interlopii nu aveau tupeul asta.
Nu știu, dar daca făcea la fel femeia aia rămânea cu traume!
Animale nu polițiști! E bine că totuși s-au oprit dar asta că au fost filmați că o chinuia altfel.

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Cu interlopii n-aveau nicio șansă nici să stea la discuție. între ei, sa făcea un dialog cu ăștia doi la 2 metri distanță, și aveau comandă de adus amândoi cafeluță cu cinamon.

| Mindfulness a răspuns (pentru 1onur):

Abuz de putere așa se numește dar sunt și situații când femeile bat polițiștii.

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Serios? Compari puterea fizica a unui bărbat, cu a unei femei? or avea putere pentru muncă fizica ca și noi bărbați dar nu cred că o femei vreodată va ajunge " să bată" o femei un bărbat...

Doar dacă ar fi un robot femeie iar bate pe ăia doi sar băga amândoi în mașină de frică singuri rolling on the floor))

| Mindfulness a răspuns (pentru 1onur):

Normal că nu compar dar și unele femei și-o cam caută laughing
Cred că știi clipul ăla cu profa aia nebună când i-a dat acelui polițist cu palma peste fata de i-o sărut o ochelarii și după imediat a dat și el și aia a început sa plângă! Aia e o femeie care caută scandal la orice pas! Nu au forța unui bărbat îți dai seama deși sunt care fac lupte, alea îți rup nasul laughing

| Mindfulness a răspuns (pentru Mindfulness):

Ți-ai făcut YouTube ești șmenar happy

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Știu polițistul ăla îmi aducă foarte bine de el cum a lovit-o cu palma. Ce să-ți spun frate așa îi instruiește in academie să fie măgari, sa aibă combinați cu proxeneți, cămătari, interlopii, cu băieți care vinde țigări de contra bandă prin piețe când își fac vânzările,.iar iei își iau drepturile de jmecheri apoi se facă ne văzuți...

Clar ăștia trebuiesc înlocuiți cu roboții, 100%la100%. Nar mai fi implicați niciun robot în escrocări...

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Și ca o comparație așa cum țisa părut lovitura lui, cu acelei femei?

| Mindfulness a răspuns (pentru 1onur):

A acelui polițist? A lovit în aceeași măsură în care a fost lovit de femeia aia colerica

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Da dar el a dat cu furie, pe când femeia a dat fără minte în el deci acolo dacă n-ar fi fost camerele de filmat, cred eu ca ar fi loat bătaie femeia... norocul ei ca erau oamenii prin preajmă, ar fi devenit agresiv... dacă a avut tupeul săi dea în ia în halul ăla atunci în ea, mă mir cu n-a fost demis din postura de "polițist"

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Ăsta este ca cioacă dacă își bate femeia, nici nu-l anchetează,... o săi spună bine ca au ripostat " ca te bătea soția ta"...

| Mindfulness a răspuns (pentru 1onur):

O sa ajungă să ne tolereze ei pe noi nu noi pe ei laughing
Ne va pune și taxe de protecție ca interlopii sa nu mai ieșim unde vrem noi laughing
Ne așteaptă un viitor sumbru!

| JohnnydeFeer a răspuns:

Terminator devine un subiect real?

| 1onur explică (pentru JohnnydeFeer):

"hai că da"laughing) Arnold ne lasă fără locuri de muncă...laughing)

| 1onur explică (pentru JohnnydeFeer):

Omul era culturist lau ales doar fiindcă arăta bine, pentru filmul de pe acea vreme, dar eu nu-l văd pe el cu shotgunul la tâmplă noastră să renunțăm la locurile noastre de muncă,...