| Lolla1Loooo a întrebat:

Neata!

Ce este mai tentat/cool?

A. un singur prieten bun;

B. 2 prieteni buni ( un trio, cu tot cu tine);

C. 3 prieteni buni ( un cvartet );

D.4 prieteni buni ( un grup de 5 pers. ).

Argumentati happy

P.S. ce avantaje si dezavantaje are un grup din 3 fete?

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Personal, prefer un singur prieten bun, fiindca sunt o fire mai singuratica. Pot avea conversatii mai interesante si detaliate cu o singura persoana fata de situatia in care ar fi vorba de un grup de mai multe persoane. Din punctul meu de vedere, intr-un grup sunt numai dezavantaje: conversatiile pot fi ceva mai superficiale, trebuie sa ai o buna atentie distributiva pentru a putea intelege tot ce se vorbeste, membrii grupului pot avea gusturi diferite si nu pot reusi sa cada de acord asupra unei hotarari si lista poate continua.

| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Un singur foarte bun prieten, si multi prieteni buni.
Avantaje intr-un grup de 3 fete:
- Distractia este mai mare;
- Va ajutati reciproc
Dezavanaje :
- La un moment dat pot intervenii discutii intre voi, cum ca una tine mai mult la una dintre voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
A.Un singur prieten bun care sa fiu sigur ca-mi este alaturi si la bine si la greu, nu ma minte, este sincer.
Te pup!