| MistarGoGu a întrebat:

Noi chiar avem MAFIE în România? Sau doar cete, gasti si clanuri?
Când spui Italia îți sar din minte Cosa Nostra si Camorra
Apoi Mafia rusa, triadele chinezesti, mareata Yakuza din Japonia!
Noi cu ce ne " lăudăm "?

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Avem "clanuri", grupuri mai mici cu diverse activitati ilegale. Aceste grupuri mai colaboreaza intre ele uneori dar nu sunt unite si organizate cu era mafia din Italia.

| Lupică27 a răspuns:

''Noi cu ce ne " lăudăm "? ''
Vechii securisti, copii si nepotii lor crescuti sub aceeasi doctrina.
Nu avem mafie din aia adevarata.

| Mindfulness a răspuns:

Cu clanuri interlope, care sunt intitulați de alții, presa interlopi, mafioți, in realitate e cale lungă până acolo!