| Cretaker a întrebat:

Nostalgia time, TPU!
O sa zic direct: cati dintre noi n-au avut asta cand erau mici? (si poate inca-l au aruncat prin pod)

http://i31.tinypic.com/fk9vut.jpg

sau mai erau cele cu tastatura, lol.

Intrebarea mea, daca ati avut, de jocuri va amintiti ca v-au placut cel mai mult?

O scurta lista de-a mea:
Super Contra
Contra III
Chip&Dale Rescue Rangers 2
Double Dragon II
Mario, lol
Lode Runner

gah, nu-mi mai amintesc acum, dar Contra a fost unul din cele mai barbatesti jocuri ale copilariei.

11 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Ba esti nebun, exact dela am avut si eu. Contra era jocu cu omu ala care avea o arma si impusca roboti parca nu?

| Cretaker explică:

Yes siree Bob, despre jocu ala e vorba.
Pur si simplu sareai din epic in si mai epic

| The Epic Fail Guy a răspuns:

Am avut big grin pe langa jocurile cu Contra, Mario si Chip&Dale mai erau si cu tancuri, elicoptere etc.

Am mai jucat si pe pc unele din astea, erau niste emulatoare. Acum habar nu am.
Terminator rullzlzlzzl!

| The Epic Fail Guy a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Dr._Mario_(video_game) Da, asta era unul din preferatele mele :D

Va recomand asta:

http://supermariobroscrossover.com/
Puteti juca in lumile din jocul mario cu Mario (evident) dar si Contra si alte personaje din jocurile vechi :D

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Si eu am avut una.Vai,ce fericita eram cand mi-au cumparat-o parintii... A mea avea tastatura.
Jocurile mele preferate erau Mario si cel cu ratele si catelul...Jocul acela unde se folosea pistolul...Am uitat cum se numea.
Dupa atatia ani... Ce amintiri! happy

| Loome a răspuns:

Jucam
Mario Bros si cu tata si mereu il bateam laughing

| andreeap a răspuns:

Mario laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughingchiar a cumparat unchiul meu de curand unul exact asa, pe bune, ii trebuia ceva din interior...
mario.desigur.si contralaughingvai ce amintiritongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mortal Kombat, Tetris, Mario Luigi, Sonic, Street Fighter, unul cu impuscat rate la care aveam un pistol in loc de joystick.
Jucam o groaza de pe casetele acelea galbene cu frate-meu si colegii lui de clasa. Fun times. ( btw, sper sa nu par un stalker XD )

| Abby_6693 a răspuns:

La mine se juca unchi'miu

cand aveam vreo 6-7 anii

si ma mai lasa si p mine cate'odata...

si Ma jucam Mario forever laughing

frt eu sh acum al am la mine sub pat rolling on the floor!

| IrisLoveYou a răspuns:

Da eu sunt copil. pe net scrie ca pana la 15 ani inclusiv esti copil si l 16 esti adolescent.eu sunt copil.am doar 12 si ma joc cu jocuri.si nu conteaza fie ca esti mare tot te poti juca happy