| dancapitan a întrebat:

Nu ar fi bine ca in scoli sa se introduca ore de indeletniciri practice (cusut, gatit, etc pentru eleve)?

2 răspunsuri:
| Asdffd a răspuns:

Nu!
Dc?
Pt.ca unele nu sunt atente se pot lovi se pot arde si atunci ce!? scoala raspunde.si cusut se face in unele scoli de exp. eu am facut chatterbox prin a4a doar veo 2 ore si nici acum nu stiu sa cos ceva dc? pentru. ca o prof. nu poate sta cu 13 eleve sa le arate la fiecare.scoala raspunde de tine cand esti in incinta ei.acasa poti sa si mori[acasa] ca scolii nu ii pasa de situatia ta. daca mori in ea directorul poate ajunge dupa gratii.asa ca mi s-a parut o intrebare cam stupida[nu o spun din rautate] dar nu prea vad rostul acestor activitati.pentru ca nu sunt legate de scoala astea sunt chestii casnice

| Doo a răspuns:

Mie una mi-ar placea cu gatitul, dar nu sunt de acord cu un lucru:elevE? Adica femeile trebuie sa stea la oale si sa coasa iar barbatul sa mearga la servici?straight face