| RAY a întrebat:

Nu considerați ca contactul social duce spre dezamăgire?

E vorba aia, ce spune lumea, lumea e rea si te judeca, nu vad eu cum un om terorizat de ce spune lumea, ar putea sa fie sociabil cu lumea care îl uraște, judeca

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Buna Ray si bine te-am gasit.happy
Contactul social e inevitabil dar tu ca persoana ai dreptul la selectie.
Sa selectezi pe cine asculti si pe cine nu, cui ii oferi credit si cui nu, in definitiv, pe cine tii langa tine si pe cine nu!
Oamenii nu sunt la fel si fiecare traieste pentru el.Parerile altora sau comportamentul ar trebui sa te ajute instantaneu sa intelegi daca merita sau nu apropierea,prietenia ta.
Sunt si multe cazuri cand pana si un prieten poate da gres,dar cum suntem oameni,intelegem si trecem mai departe,nu sta nimeni sa moara ca un altul a spus doua vorbe care n-ar fi trebuit spuse.
Si,in plus, pana si dezamagirile sunt umane, nu? Important e sa selectezi cat mai corect si sa te feresti de ele.
Daca ti se intampla, ok, respiri si de la capat! Ca nu mor caii cand vor cainii!♥

| Drimmero a răspuns:

Uita-te doar ce e aici pe site in lipsa unui contact social real.

| Mosotti a răspuns:

Pai omu ala sa fie sociabil cu oameni care-s ok, nu-l pune nimeni sa fie social cu cine-l uraste.
Asa cum nu toti is buni, nici toti nu-s rai, nu exista perfectiune nici in bine dar nici in rau adica nu pot fi 100 % rai, sau 100 % buni.

| T0T a răspuns:

Nu toată lumea e așa. Trebuie să știi să fii selectiv. Dacă nu ești, normal că după acuzi toată lumea că nu se comportă cum ai aștepta tu.
Ideea e că nu îi iei acasă. Iei acasă doar ce îți aparține. Dacă nu îți aparține nimic din ce ai găsit, închizi ușa după tine.

| Lukasssz a răspuns:

Posibil...Dar de ce dracu ti-ar pasa de ce zic altii?

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Sunt total de acord cu tine!

| RAY explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Nu uit ca mai votat de doua ori userul anului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cu cine și în ce circumstanțe faci contact social.

| TheStrategist a răspuns:

Ba da, sunt de acord cu tine.