| MeisterSchnitzel a întrebat:

Nu credeți că ar fi cazul să reintroducem art. 200, Cod Penal 1968?

52 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru TimberWolf):

Cum nu. Uite la asta care vrea sa ii bage la închisoare.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru TimberWolf):

Iar aia care sunt deranjați de propaganda e clar că le e frica sa nu ii ajungă și pe ei idea și să le placă.

| mODIN a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Vai ce-mi displac ideile astea...

Adica daca ma impotrivesc pedofiliei inseamnca ca de fapt imi plac copiii?
Daca ma impotrivesc saraciei inseamna ca de fapt vreau sa fiu sarac?
Daca ma impotrivesc PSD-ului inseamnca ca de fapt sunt pesedist?

Repeta si astia ce-au auzit de la altii, si aplica conceptele doar cand le sustine propriul punct de vedere laughing

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru mODIN):

De la Parada Pride pusese cineva care fusese poze pe TPU, erau toti niste oameni imbracati normal care se plimbau cu stegulete. Hai sa nu mai fim hipersensibili, daca am ajuns sa ne ofenseze un curcubeu e grav.

| TimberWolf a răspuns (pentru suntserios):

@suntserios n-ai cum sa ''ajungi sa-ti placa'' ca nu e un fel de mancare sau o bautura, atractia sexuala nu e o decizie, e biologica treaba, chiar vrei sa dezbatem chestii logice bazate pe biologie?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru TimberWolf):

Negarea atracției sexuale poate fi o decizie.

| TimberWolf a răspuns (pentru suntserios):

Hai ca o sucesti ca la Ploiesti, eu ziceam ca nu poti decide sa iti placa barbatii daca hormonii tai dicteaza altceva.
Dar da, poate sa iti placa o femeie si tu sa nu recunosti, sa minti in legatura cu asta.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru TimberWolf):

Nu ai înțeles nimic.
Poți să ai atracții homosexuale și să le reprimi din motive evidente de blamare a societății. Și ajungi sa ii urăști pe cei care au curajul sa nu își reprime aceste atracții. Ai prins ideea acum?

| mODIN a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

"daca am ajuns sa ne ofenseze un curcubeu e grav"

Stii bine ca nu curcubeul in sine e problema, ci ce reprezinta. Daca se plimbau cu steaguri naziste nu cred ca spuneai "daca au ajuns niste liniute sa ne ofenseze, e grav"

Si as avea doua contraargumente:
1. Daca acum s-au comportat decent, dar miscare se ia dupa ce vad oamenii in vest, unde nu exista decenta, de ce ar fi absurd sa te ingrijoreze faptul ca manifestatia asta exista, indiferent ce forma are momentan?
2. Chiar si daca ramane in limita decentei, e in regula, oare, sa promovam in public asa o miscare? Cum ramane cu 'fiecare face ce vrea in dormitor'?

| TimberWolf a răspuns (pentru suntserios):

Si tu crezi ca toti care nu agreaza homosexualii sunt homo? i-ai verificat tu pe toti?

| FreddieM a răspuns:

Pentru ca discriminarea sexuala, in aceeași măsură ca și alte tipuri cum ar fi discriminarea sociala, etnica sau religioasa, contravin și incalca drepturile și libertatea individului. A fost un motiv de s-a desființat asemenea lege, noroc cu presiunile Europei, altfel tot cu mentalitatea evului mediu rămâneau romanasii. Dar încet, încet vi se mai deschide și vouă puțin mintea. Vremurile inchizitiei și ale comunismului și-au închis porțile pentru totdeauna, nu încercați sa le mai deschideți, ca nu a fost nimic bun acolo.
Cheers

| Dragobeta a răspuns (pentru goguPatent):

Mda. Vad ca sunt de acord doar cei care nu mai au acces la femei. Ori de batranete, ori de murdari si vulgari.
Macar cauta-ti unul ca tine, nu pacali copii.

| Dragobeta a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Daca esti murdar si vulgar, bineinteles ca nu ai acces la femei. Si atunci, vrei baietei. Dar mai bine cauta-ti unul de teapa ta. Vezi ca gogu e mare amator.

| goguPatent a răspuns (pentru Dragobeta):

Nu are absolut niciun sens raspunsul tau, da absolut niciunul, mai ales ca sunt insurat de vreo 15 ani. Hahahahaha.

Deci pana la urma ta muti pe la arabi sa nu mai te frece la cap eliberatorii si sa fii femei libera? Ahhh, stai... hahaha

| Dragobeta a răspuns (pentru goguPatent):

Degeaba esti insurat de 15 ani daca te alegi doar cu mancarea calda, nu si cu patul.

| goguPatent a răspuns (pentru Dragobeta):

Da, ok nu fac sex bla bla. Trecem peste gluma.

Zi cu eliberatorii aia.
Te duci la arabi unde nu sunt eliberatori?
Sau te-am încuiat cu întrebarea asta și acum vrei sa distragi atenția că nu ai răspuns și totuși e foarte bine sa trăiești în lumea civilizată și nu ai pleca sub nicio forma pe aici da pe net vrem sa părem interesanti și scriem cu ghilimele sa vada lumea ca noi suntem inteligeti și nu ne păcălește (dezacord intenționat) pe noi străinii sa ne ***.em in cu..r intre noi.

| mODIN a răspuns (pentru goguPatent):

Nu mi se pare in regula modul asta de gandire. Dragobeta a mentionat ceva de un grup cu idei radicale si tu, ca contraargument, o intrebi de ce nu s-ar duce sa locuiasca cu alt grup radical?

Oare uitam ca a nu te inconjura cu radicali e o optiune? laughing

| goguPatent a răspuns (pentru mODIN):

A menționat ceva de "eliberatori". Despre asta era discuția. Dacă nu te-ai prins nu era cazul sa te bagi.

| mODIN a răspuns (pentru goguPatent):

Si la ce crezi tu ca se refera acel cuvant?

| Scotianca a răspuns:

Sunt de acord cu tine as vota aceasta lege. Observ ca pe acest site multa lume a fost spalata pe creier de ''trendurile bolnave'' din America. Niciodata nu voi fi de acord cu lucruri anormale.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru Dragobeta):

Asta e cea mai mare prostie. Barbatii refuzati de femei sunt inceli, nu gay. Sexualitatea nu ti-o alegi. Sau tu crezi ca poti deveni maine lesbianca daca vrei? Eu sunt foarte feminist, femeile care sunt impotriva altor minoritati, ele fiind o minoritate, sunt prea proaste pentru planeta asta. Daca esti homofoba, faci parte dintr-o tabara care e in 90% din cazuri si misogina. Iti meriti soarta si un ciorap in gura.

| goguPatent a răspuns (pentru mODIN):

Clasicul rahat cu vestul rau si noi romanii pui de daci inocenti si puternici suntem controlati. rahaturi.