| anonim_4396 a întrebat:

Nu inteleg de ce o femeie in varsta ar fi geloasa pe una mai tanara?

Femeia tanara e destul de draguta dar nu e o mare frumusete.A ajuns insa profesoara si inca una buna.Locuieste alaturi de cea in varsta care mereu o tachineaza rautacios pe biata fata tratand-o ca si cum nu ar fi profesoara. Femeie in varsta a fost vanzatoare pe vremuri iar sotul ei a fost sef de alimentara pe vremea lui Ceasca si din acets motiv, este vazuta ca o personalitate de vecini.Dar ce are de impartit cu fata cea tanara si de ce o trateaza urat cand are ocazia?

Răspuns Câştigător
| nlko a răspuns:

Pentru ca e geloasa... si e normal pentru ca cea in varsta si-ar dori si ea lucrurile pe care le are cea tanara... dar acum parerea mea sincera e ca nu trebuie sa fim invidiosi pe cei mai buni, chestia asta trebuie doar sa ne mobilizeze.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

"...si de ce o trateaza urat cand are ocazia?"

Poate pentru că "tânără şi drăguţă profesoară" e, de fapt, o pisăloagă superficială şi nesuferită, care se supraestimează şi nu are nimic mai bun de făcut decât să-şi bârfească vecinii, "prietenii", cunoştinţele pe site-uri de socializare.

Zău, NicolaGrozava, relaxează-te şi mai schimbă placa, iar dacă vrei respect, încearcă să-l meriţi! E deja a nu ştiu câtă întrebare stupidă pe această temă, peste care dau pe acest site. Alte interese n-ai?

| Fatamuntilor a răspuns:

De ce ar trebui sa intereseza femeia tanara ce zice altcineva despre ea?
Gelozia are si ea parile bune... inseamna ca adimira ceva.
Stii tu... indifenta este solutia.

| Mayar a răspuns:

Noh, ii ciuda ca ea nu mai e tanara. Toti o sa trecem prin asta cand om fi batrani, macar 5% din invidia batranei.
As sfatui.o pe fata tanara sa se mute in alta parte, nu cu nebuna aia sa stea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

We're all dust, chiar daca ti-ai rupt dintii pentru diploma aia blestemata. nu ar trebui sa treci pe cealalta parte in loc sa iti saluti ''inferiorii''

| AllyutSsa a răspuns:

Gelozie.