| adilan a întrebat:

Nu ma lasa in pace trei copii de la mine din clasa ma jignesc. Chiar nu le-am facut nimic, nu inteleg ce au cu mine, o sigura data am incercat sa-i jignesc si a mers nu au mai zis nimic, dar ei ma jignesc si in timpul orei si nu am tipm sa-i jignesc si eu ca sunt clasa a 8a, as putea sa-i bat, dar n-am chef sa am nota scazuta la purtare in clasa a 8a, mentionez ca eu am 1, 78 inaltimea,iar ei 1, 6. Va rog ajutati-ma, ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Razvythebest97 a răspuns:

Cea mai buna cale e sa te uiti in ochi lor cu o expresie neutra pe fata(PokerFace), o privire plictisita si sa nu zici nimic in prima faza o sa dea tot ce au ei bai bun dupa care o sa se plictiseasca simtindu-se stanjeniti de nepasarea ta.
Sau cu alte cuvinte :inarmeazate cu nervi de otel si ignora-i vreo 2 zile maxim o sapt... daca o faci bine scapi de ei intr-o sapt maxim...
PStonguerivitul in ochi (cu fata plictisita)face tot miracolul... copilul acela se simte jignit de propriile insulte deoarece el nu se mai poate alimenta cu supararea/ura ta din exterior.
Mai este o cale mai complicata care presupune sa dai un raspuns inteligent la fiecare insulta dar pentru asta trebuie putina experienta si... putin studiat ''Inamicul" si Multa incredere in tine.
Mult Succes!

| Ana90088 a răspuns:

Ignora specimenele de genul asta...lasa-i sa iti zica tot ce vor ei si tu fa-te ca ploua...la un moment vazand ca nu le acorzi atentie isi vor cauta alta tinta si pe tine te vor lasa in pace

| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa le spui parintilor

| 1cu2idei a răspuns:

Variante:1.incearca sa te imprietenesti cu ei .2.nu le da importanta.3.raspunde-le la jigniri.4. spune-i la diriginta ca cei 3 te tachineaza.5.care te deranjeaza te duci si ii dai o palma scurt, fara prea multe vorbe.violenta nu este o solutie; incearca pe cat posibil sa nu ai probleme.