| XBrunetteX a întrebat:

Nu mai poate omul sa-si spuna punctul de vedere ca,gata, au si sarit "geniile" cu gura pe ei...Cei care cred ca stiu ei totul,vor sa-si dea importanta,dar sunt doar niste "neica nimeni" care n-au ce face cu viata lor si se apuca sa comenteze despre altii.

Foarte frumos,n-am ce spune.

Voi ce parere aveti?
Poate nu toata lumea stie despre ce vorbesc, dar cei care au priceput isi pot spune punctul de vedere.

Răspuns Câştigător
| TrendyHedgehog a răspuns:

Sunt genul ala de oameni care nu accepta o alta parere fata de a sa. Daca indraznesti cumva sa iti spui punctul de vedere sar cu injuraturi.Eu ii ignor, nu are rost sa te pui la mintea lui/ei. oricum nu o sa ajuni la un punct comun cu ei happy

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta o face din cauza ca are invidie oricine spune ca e mai cool sau mai inteligent etc., de exemplu eu cu neamurile mele le spun frumos ca am toate subcategoriile in permis si pot sa conduc un autotren si hop top vin ei cu replici ca nu sant capabil de asa ceva si sa incep pe masina mica auzi, ei se cred mai destepti dar in fond le fierbe sangele ca nimeni nu are ce am eu in permisul de conducere. In loc sa ma sustina fac invers dar mie mi-e indiferent de gura dusmanoasa.

| IsabelaIssa a răspuns:

Eu sunt genul de om care evita sa intre in polemici, dar cand ma deranjeaza ceva atrag atentia in limita bunui simt. Mai trec cu vederea unele lucruri minore dar am obiceiul sa atrag atentia chiar daca stiu ca deranjeaza. De exemplu nu imi plac cei care nu scriu corect. Si nu ma refer la omiterea din greseala a unei cratime sau a unei litere, dar cand se repeta in mod vizibil deja e deranjant. Sunt persoane care nu accepta criticile de orice fel si isi arata lipsa de educatie cu prima ocazie, dar indiferent de satul din care provine genul asta de ..om big grin nu ma cobor la mintea lui.

| Wolfsz a răspuns:

Well, daca "omul" are un punct de vedere incredibil de stupid și o exprimare de violator din mediul rural cu IQ-ul sub 50, atunci cred că au tot dreptul să "sară cu gura pe el". happy

| XBrunetteX explică (pentru Wolfsz):

Oamenii cu "IQ-ul sub 50" ar trebui ignorati, parerea mea.

Cel mai destept cedeaza. Oamenii inteligenti ar trebui sa rada in sinea lor de asemenea "specimene" nu sa le dea apa la moara.
Stii ce zicwinking

| Wolfsz a răspuns (pentru XBrunetteX):

Am spus că au dreptul, nu și obligația să și-l exercite. Fiecare reacționează după cum îl duce capul. happy

| Melancolică a răspuns:

Nu le da atenţie. Fiecare îşi spune punctul de vedere aici(dacă la asta te referi), dar cei care se cred mai presus de toţi, n-au altă treabă. Celor ce nu le dai dreptate râd şi apoi te înjură dar ştii că ''prostul nu râde de ce aude, râde de ce-şi aminteşte''.
Baftă!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te referi la punctele de vedere expuse pe TPU, peste 50% sunt niste idiotenii execrabile si trebuiesc tratate ca atare

| Vans a răspuns:

Poate când ei "sar cu gura pe tine" îşi spun punctul de vedere.Alţii aşa se exprimă.
Dar dacă-i vreun mediocru care-şi dă figuri, atunci merită vreo 2 şuturi.
Faza cu "deşteptul cedează" e ok, dar majoritatea o aplică atunci când nu mai au argumente.

| XBrunetteX explică (pentru Vans):

De acord.
Eu faza cu "desteptul cedeaza" o aplic atunci cand nu mai vreau sa ma pun cu prostii si sa ma si fac de ras ca ma cert. Ii las cu parerile lor.
Poate ai citit "Glossa" de Mihai Eminescu. Acolo explica mult, mult, mult mai bine decat pot eu s-o fac. happy

Răspuns utilizator avertizat
| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Mda...da cine ii baga in seama, se cred si ei mari laughing, asa este in ziua de astazi oricine e ''destept'' rolling on the floor da nu prea.

| iulikutza33 a răspuns:

Mai sunt si "genii" din astea laughing. Asa sunt, n-ai ce sa le zici.Mi s-a intamplat o data sa am de aface cu o."stie-tot" de asta.
Asta s-a intamplat pe FB, in timp ce eu vorbeam cu o prietena pe FB, dar prin commm-uri la o poza..Si noi ne injuram(in gluma). Si apoi se baga una de ma face in toate felurile. Am injurat-o bine, apoi am sters-o si pe ea, si pe "prietena" mea din lista de prieteni, pentru ca si ea a inceput sa ma injure ca cica aia era o "cunostinta" de-a ei. Ori cum..lume-ai full de oameni deastia asa ca...

| XBrunetteX explică (pentru iulikutza33):

laughing
Stim noi fenomene din astea... Prea mult FB li s-a urcat la cap.

| StefanyaSteFf a răspuns:

La persoanele de genu acesta e bine sa nu te cobori la mintea lor si sa ii lasi in pace, ei vorbesc ei aud