| gyna201 a întrebat:

Nu mai stiu ce sa fac! Singurul lucru care mi-a mai ramas este sa ma sinucid si am sa va spun si de ce Traiesc o tragedie si un cosmar ingrozitor pe care nu multi l-ar suporta VA ASIGUR! De 1an ma simt ingrozitor de rau, o senzatie urata de rau pe care nu o pot suporta.de ameteala, zici ca sunt beata... spasme musculare confuzie imi tremura tot corpul asta incepand de anul trecut de cand am fumat o porkrie Am fost cu MAMA peste tot. mi-am facut tot felul de analize si nu mi-a iesit nimic rau Din cauza faptului ca ma simteam groaznic am renuntat anul asta la liceu si ieri mama mea a murit cea care imi dadea toate sperantele sa mai traiesc dupa ce k ma simt fff.rau.Mai are rosy sa traiesc?

12 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Decat sa te gandesti la prostii mai bine cere sfatul unui psiholog. El te va ajuta sa depasesti si problemele de sanatate dar si sa treci mai usor un pic peste decesul mamei tale. Condoleante!

| Holocaust a răspuns:

" Nu merită să te sinucizi, deoarece o faci întotdeauna prea târziu."Cioran are dreptate. Poate suceşti şi tu fraza aia, astfel încât să înţelegi esenţialul.

| IMC90 a răspuns:

Bun, eu stiu ce ai. Dar, inainte sa-ti spun, vreau sa-mi dai macar o speranta ca pui mana pe cartea de limba romana...
Batem palma?

| harciog a răspuns:

Are rost.Du-i visul mamei mai departe.A crezut in tine.Nu poti invinge suferinta decit traind-o.

| EmaS a răspuns:

Condoleante.Dumnezeu sa te intaresca ca sa poti sa treci peste aceasta mare pierdere.Dar El este Tatal orfanului si nu te va parasi niciodata.Trebuie sa ii ceri ajutorul lui Dumnezeu si El iti va purta de grija.Sa nu faci un gest necugetat.Cei care se sinucid ajung in iad in chinul cel vesnic.Incearca sa faci o cura de vitamine (injectabil )Complexul B.Sunt foarte bune si cred ca te-ar ajuta mult. Dumnezeu sa te binecuvanteze si sa te mangaie.Cauta-L pe Dumnezeu si vei vedea ajutorul Lui in fiecare zi.

| Woodenpints91 a răspuns:

Atâta timp cât nu ştii limba română, chiar nu mai are rost să trăieşti.
Ai face un serviciu omenirii, punându-ţi capăt zilelor.
Uite şi câteva metode clasice de sinucidere:
-te spânzuri în baie cu cureaua
-îţi tai venele
-te arunci de la etaj (minim 3 să fii sigură că mori)
-îţi baţi un cui în frunte
-bei otravă
-iei o butelie în braţe, o deschizi şi te joci cu bricheta

| harciog a răspuns (pentru Woodenpints91):

Pina si aici esti prost de mori sa ma ierti. Poate nici nu mai vede tastatura de lacrimi si tu hop si prostul satului ca nu intelege ce a zice popa cu cine sa voteze.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru harciog):

Cănd nu mai vezi tastatura, în cel mai rău caz tastezi o tastă alăturată făcând o inofensivă greşeală de scriere. Nu zice nimeni nimic. Dar când scrii K în loc de "că" nu mai ai scuză.
Iar întrebarea asta nu a fost pusă din prea multă durere, ci din lipsă de atenţie.
Iar nu ţi-ai luat doctoria azi de eşti aşa arţăgos?

| pcris a răspuns (pentru Woodenpints91):

Tu asa ai facut?! Nu se vede! :<

| Woodenpints91 a răspuns (pentru pcris):

Nu. Aşa ţi-aş face ţie.

| ღBlueAngelღ a răspuns (pentru Woodenpints91):

Nenorocitule! Ce om esti tu sa-i spui unei fete sa se sinucida si ca merita? Nu poti sa hotarasti tu asta! Nimeni nu poate! nemernicule! si in plus ce conteaza ca are greseli gramaicale? Ea macar a avut curajul sa scrie momentele grele prin care trece, si ea a scris corect totul, am verificat cu atentie, Gyna101 nu ii asculta pe ceilalti! Dumnezeu sa-ti dea putere sa treci mai departe, chiar si acum....condoleante pentru mama ta! Dumnezeu sa o odihneasca! happy

| pcris a răspuns:

Condoleante! Trebuie sa fi tare! Toti trecem si prin tragedii in viata ce ne ranesc sufletul si el se vindeca in final si ne face mai intelepti si mai tari. Nu uita asta. Sprijina-te cu cei mai apropiati.