| anonim_4396 a întrebat:

Nu merg maine la simulare am umplut manualul de istorie cu injuraturi. sunt atat de singur voi ce faceti cand va simtiti singuri

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Http://youtu.be/VxvDVhjALoU
...să nu mai fii trist o perioadă.

17 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu prea mă simt. Adică, linişte şi solitudine eu le percep mai degrabă ca pe avantaje, ca pe nişte baterii din care mă încarc psihic, în care mă regăsesc şi îmi restabilesc echilibrul natural, ca pe o libertate plăcută, un prilej de meditare...şi nici nu prea am timp să mă simt singură, când sunt atâtea de aflat, de ascultat, de văzut...

Dar mi se întâmplă să mă simt neînţeleasă (de cei care contează). Aceasta e adevărata singurătate, cred eu...care poate fi şi în doi, şi în o mie, numărul chiar e irelevant.

Tu de ce te simţi singur?

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

M-am gandit sa ma autodistrug pana devin destul de bun deci sa-mi pun afectiunea la banca sa capete dobanda.
si atunci uneori ma simt singur. da, ceilalti nu asculta, doar judeca daca dorinta ta le-ar prii sau nu
nu conteaza cate rodii avocado si morcovi mananc, sunt tot tristlaughing

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Mancare? aaa dihoori!
hahalaughing

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Cum convingi pe cineva ca il intelegi?
laughingsunt atat de uzat. aproape compromis.trebuie sa ma uiti un an!

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Să umbli cu dicţionarul.hee hee

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://youtu.be/VxvDVhjALoU
...să nu mai fii trist o perioadă.

| Zazu a răspuns:

Eu cand sunt singura ma indragostesc de mine, e utopic asa, cateodata, dar imi face bine.Sunt genul ala de om, in bula unde traiesc, care lasa urme.Si mai cred ca atunci cand iubesti, sau esti iubit, scoti tot ce poate fi in tine, si bun si rau. Ceilalti o vad ca pe o schimbare, dar de fapt atunci esti ceea ce esti cu adevarat.Imi spunea cineva zilele astea ca totul depinde de celalat :daca scoate din tine ceea ce era ascuns inseamna ca esti salvat.Eu cred ca singura cura la tot ce poate insemna fiinta umana este dragostea

| anonim_4396 explică (pentru Zazu):

Cineva-ii tai sunt fermecatori.
ai avut vreodata o inima ca de sticla? care sa vada totul romantic si sa nu iti poti distrage atentia de la iubire?

| Zazu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah,da! Cineva fermecator mi-a facut cadou o inima de sticla cu efecte miraculoase.E inima mea preferata pe care o pastrez ca pe ochii mintii.

| anonim_4396 explică (pentru Zazu):

*se opreste din mangaiat pisica*

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Don't worry be happy! happy
Indiferent de ce probleme ai nu te da batut!
Cauta o activitate care sa te captiveze, sa-ti placa si sa uiti de necazuri!
happy

| Băscuţă a răspuns:

Esti clasa a XII-a? De ce ai o rama ca avatar? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Băscuţă):

Da!
pentru ca e draguta!
dar nu e a mea oricumsad

| Băscuţă a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai trecut de la o râmă la struguri. Ești sigur că nu trebuia să mergi la real și să dai bacul la biologie? Poate de asta nu e istoria punctul tău forte.

Dacă se va mai ține o sesiune de simulări, te sfătuiesc să te duci. Nu e chiar atat de greu pe cât pare. Ai 3 ore la dispoziție să iei o notă de trecere și două texte suport. Ai văzut subiectele? Cum ți se par?

Și ca să fiu ontopic, câteodata e bine să te simți singur. Imaginează-ți cum ar fi să te compătimeasca toți cunoscuții pentru că ai bacul în vară. Ai simți o presiune și mai mare, te-ar sufoca. Ești singur în chestia asta așa cum au fost și alții înaintea ta. Ei s-au descurcat și sunt sigură că și tu o să te descurci. happy

| anonim_4396 explică (pentru Băscuţă):

: ))))))
te referi la punctele mele forte*ramane uitandu-se intr-acolo*
multumesc mult de incurajari