| Thomas17 a întrebat:

Nu pot gasi o persoana pe Instagram, am facut alt cont nou si tot nu o pot gasi, de ce? Pe google o gasesc

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că e supărat(ă) foc, incât ți-a dat block permanent. happy
Pe Instagram, când cineva decide să blocheze pe X, i se oferă două variante de block.

1) blocarea contului respectiv (și atât!)
2) blocarea contului respectiv, precum și blocarea tuturor conturilor, pe care X și le va crea.

Model:
https://ibb.co/2qdqCMd

Uite, acum ai dezlegat misterul și ai văzut că nu e vorba de niciun truc.
Sper să nu te sinucizi.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu are cont acolo.

| Thomas17 explică (pentru darrio2007):

Pe Google daca caut persoana o gasesc cu cont de Insta. Exista vreun truc sa nu poti fi gasit?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cum adică pe google o găsești? Poate fi altcineva, cu același nume.
I-ai văzut profilul de Instagram vreodată? Sau doar bănuiești că are cont?

Da, există și trucuri, incât să nu poți fi găsit. Iti creezi un cont cu nume fictiv, ori schimbi numele actual cu altul nou, după ce stergi din lista de urmăritori pe cei nedoriti.

| Thomas17 explică (pentru floresdemayo):

Profilul de Insta exista, pentru ca ne-am certat si m-a blocat laughing))
Dar l am cautat cu alt cont nou si nu il mai gasesc, si pe google apare daca il cauti. Dar dc nu l pot gasi cu alt cont nou? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Cand esti nenorocit si nu stai in banca ta, asta primesti laughing) Multumesc happy

| floresdemayo a răspuns (pentru Thomas17):

Cred că e supărat(ă) foc, incât ți-a dat block permanent. happy
Pe Instagram, când cineva decide să blocheze pe X, i se oferă două variante de block.

1) blocarea contului respectiv (și atât!)
2) blocarea contului respectiv, precum și blocarea tuturor conturilor, pe care X și le va crea.

Model:
https://ibb.co/2qdqCMd

Uite, acum ai dezlegat misterul și ai văzut că nu e vorba de niciun truc.
Sper să nu te sinucizi.

| mentholinks a răspuns:

Poate nu are cont de Insta sau are optiune sa nu poata fi gasita.