| AlecSsS2002 a întrebat:

Nu pot privi/trai in prezent, acum 4 ani am pierdut pe cineva foarte drag... Chiar daca as incerca sa pot privi acum, trecutul ma trage in spate, sugrumându-ma, tot ceea ce-mi pot explica este ca mi-este tare dor de un 2009, 2010,2011 etc... Oare daca mi-as gasi o fata care sa ma iubească as putea trece peste? Sau ce sa fac? Mă simt foarte trist dar am ascuns asta.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E trist sa ai nevoie de cineva ca sa-ti reiei viata/sa-ti depasesti conditia actuala.Scopul unei relatii nu e sa te repare, sa refaca ceea ce e distrus in tine, ci sa te completeze, eventual sa te ajute sa evoluezi.Nu o privi ca pe un colac de salvare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand spui cineva drag te referi la o fosta iubita? Te intreb ca sa stiu ce iti raspund si sa nu vorbesc aiurea.

| AlecSsS2002 explică (pentru anonim_4396):

Ma refer la un parinte, dar lasa-l pe Inferstator ca vad ca omu' nu are o logica in el

Răspuns utilizator avertizat
| AliTheo18 a răspuns:

Si eu am pierdut pe cineva, si uneori cand imi amintesc de el, ori plang, ori imi amintesc cu drag, cu bucurie, dar imi urmez viata, asa a fost sa fie, nu trebuie sa ramai blocat in trecut, asta este. Mereu trecutul o sa te urmareasca, sunt amintirile tale, nu poti scapa de ele, trebuie sa le accepti si sa iti imbunatatesti viata, sa o faci mai frumoasa, sa iti fie bine. Poti sa faci lucrurile care te fac fericit, in primul rand, apoi da, cu siguranta iti poti gasi o fata care sa te iubeasca, sa o iubesti mai mult ca pe tine, o sa vezi ca viata o sa fie roz, dar este si neagra, pentru fiecare dintre noi, trebuie da avem putere, sa trecem peste si sa o facem frumoasa.