| Vecina a întrebat:

Nu stiu ce sa mai cred si ce sa fac. Mie imi place de profu de religie(nu fac cu el religia-el 27, eu 17, nu are pe nimeni)si i-am spus saptamana trecuta ca il plac.Si nu mi-a spus decat"hai fugi la clasa" si a ras.Inainte sa-i spun ca il plac, cand ne mai intalneam in liceu si il salutam radea sau zambea.De cand i-am spus se uita foarte scurt la mine cand ma saluta si numai zambeste, practic e foarte serios.credeti ca schimbarea aceasta se datoreaza din cauza faptului a ceea ce i-am zis? azi de exemplu, l-am salutat, s-a uitat la mine si nici nu a raspuns. Uneori as vrea sa-l intreb daca am o sansa la el, desi stiu ca poate ar fi penibil, dar macar m-as trezi la realitate, caci am inceput sa tin mult la el(deja de 1 luna jumate). Si trebuie sa-l mai vad inca 1 an in scoalacrying. Voi ce credeti despre comportamentul lui si ce ma sfatuiti sa fac pentru a-l uita, desi il vad mereu in liceu? Va multumesc!

6 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

O relaţie cu un elev l'ar putea costa slujba.Se subînţelege de ce încearcă să te evite.Ai grijă, asta te poate afecta şi pe tine.

| OanaG a răspuns:

Nu te da la profi, ai grija... te-as sfatui sa-ti faci un iubit, si sa-ti petreci timpul cu el

| paramore a răspuns:

El are un comporatament strict profesional si asta dovedeste ca e un om serios si isi vede de meseria lui, nu ca un alt profesor care era insurat si se culca cu eleva lui(tot aici am citit)...deci krd ca ar trebui sa iti faci si u datoria de eleva, deja ai mers prea departe si krd ca l-ai facut sa se simta nasol...

| ikram a răspuns:

Sigur din aceasta cauza i s-a schimbat comportamentul. Tu ar trebui sa treci frumos peste asta, sa iti vezi de scoala si de intalniri cu prietenii tai, si sunt sigura ca vei gai un baiat pe care sa il placi si care sa te placa de varsta ta, sau mai mare, dar macar sa nu fie profesor la liceul tau.

O relatie intre un profesor si o eleva (de la acelasi liceu) nu e posibila, si oricum chiar daca ar fi la alt liceu tot ar avea o problema.

Asa ca te sfatuiesc sa-ti vezi de ale tale, sa ti-l stergi din minte cu totul, cu tot cu discutia purtata cu el.

| ● Ďعw a răspuns:

Ocupati timpu cu ceva ca sa uiti.si sia schimbat comportamentu din cauza ca iai spus. poate iti zambea pentru cai erai simpatica dar cum tie iti place de el normal ca vezi ceti convinehappypai nu-s vorbeste cu el si sa te lamureasca ca sa nu-ti mai faci sperantehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti eleva, el e profesor. el e acolo sa serviciu, iar tu ca sa inveti. baga-ti mintile in cap. scoala nu e local de matrimoniale. e o nesabuinta sa te gandesti in felul asta la un profesor. vezi-ti de treaba ta. nu esti trimisa la scoala ca sa te dai la profesori, ar trebui sa ai mai mult respect fata de un cadru didactic. ai grija ca ai un comportament necontrolat si te poti alege cu o sanctiune disciplinara