| Lariisucaaa a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu mine. Este pentru prima oara cand simt ca sunt indragostita cu adevarat, insa este pentru prima oara cand ma comport foarte ciudat cu el. Sunt foarte timida cand intalnesc persoane noi dar cu el nu a fost asa, pur si simplu vorbeam ca si cum ne cunosteam de-o viata intreaga. De multe ori ma comport al naibii de ciudat, si abia a doua zi realizez asta. Spre exemplu vreau sa il intreb ceva si il tin in suspans, pentru ca apoi sa nu mai continui conversatia cu el deoarece am impresia ca imi raspunde sec. Si nu stiu cum am taria sa nu-i mai raspund, cand el imi trimite mesaje " hai spune-mi / ma ce faci de nu mai raspunzi? " Obisnuiam sa vorbim 2-3 saptamani incontinuu, ca apoi unul dintre noi sa se indeparteze. Timp de cateva saptamani, nu ne mai spuneam nimic insa de fiecare data el se intorcea la mine. Chiar daca treceau saptamani bune, uneori chiar luni, aparea mesajul ala " ce mai faci? " sau " dormi? " exact cand eu incepusem sa ma obisnuiesc cu ideea ca el nu mai face parte din viata mea. Si da, pentru prima oara, ma comportam foarte ciudat, mai ales cand eram f2f. Ne intalneam intamplator in oras si el ma intreba " ce faci? ", eu ii raspundeam " am nervi, tu ce faci? " apoi ma intreba " de ce ai nervi? " la care eu " de b " apoi plecam ...Chestii copilaresti de ale mele. O data ne-am intalnit din nou intamplator in oras. M-am dus sa beau apa, el era acolo si cum nu avea de gand sa bea apa, l-am dat la o parte ca sa ma spal pe maini apoi l-am stropit cu apa ( pentru ca imi era foooooarte drag de el ) apoi am plecat, iar peste aproximativ 30 de minute ne-am intalnit din nou, iar din mers mi-a dat un pumn prietenesc peste umar apoi a inceput sa rada. Niciodata nu mi-a spus ca simte ceva pentru mine dar am simtit eu ceva. Uneori ii spuneam " speri sa-ti gasesti o persoana pe placul tau, pentru ca meriti " iar el imi spunea " probabil am gasit-o insa sunt secretos si nu imi place sa ma afisez in public ". Iar dupa foarte mult timp ne-am intalnit doar noi singuri f2f in care mi-a aratat ca simte ceva pentru mine, insa a fost prea tarziu, pentru ca exact in ziua aceea in care ne-am sarutat si ne-am tinut in brate incontinuu eu am plecat din Romania. Si de multe ori cred ca de aceea nu a vrut sa se apropieze de mine foarte mult pentru ca stia ca plec. De ce ma comport atat de urat cu el? Eu tin la el foarte foarte mult si chiar nu imi explic. Am vrut sa ma descarc pentru ca acum sunt departe de el si de toti big grin Multumesc!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De cinci ani te-ai mai întâlnit cu el?