| Mihaela2022 a întrebat:

Nu știu cum se face că mă păcălesc toți.
Când il sunam pe prietenul îmi spunea că are treabă și eu chiar credeam.
când încolo ieșea cu altă fată pe ascuns
Anul trecut i-am împrumutat bani unei prietene și m-a mințit că imi dă banii înapoi, însă nu mii i-a dat.
De curând mi-am dat intalnire cu un băiat și l-am așteptat vreo 2 ore, și nu a venit.
De ce toți își bat joc de mine? Așa vi se întâmplă și vouă?

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Iti alegi persoanele cu care interactionezi prost. Sunt persoane neserioase/nesimtite din cate se vede. Ai grija data viitoare cu cine ai de-a face.

| ceafostodata a răspuns:

Ești prea naiva și nu știi sa intervii. Legat cu banii, chiar te aștepți când împrumuti bani sa ii primești înapoi? În zilele noastre toată lumea cere dar nu returnează, asa s-a ajuns. Iubitul tău dacă nu te iubește normal ca va ieși cu alta fata, poți doar sa te despărți de el sau sa accepți.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu, nu la toti se intampla asa. Asta este din cauza ca tu iti alegi grupul de persoane respectiv si ca tu continui sa faci ce faceai.

Nu iti plac astfel de persoane? Schimba-le. Trebuie sa analizezi mult inainte sa faci ceva. Cum sa ii dai banii unei asemenea persoane? Va cunoasteati bine inainte? Dar nu mai conteaza, data viitoare nu o sa mai faci asa happy Trebuie sa inveti sa zici "nu".
Legat de baiat, cum ti-ai dat intalnire cu el? Il cunosteai asa bine?
Trebuie sa inveti sa iti dai seama de persoanele din jurul tau.

Nu zic ca este un lucru rau cum esti acum, nu exista bine si rau in asta, esti perfecta asa cum esti si nu trebuie sa schimbi tu ceva, decat daca vrei sau daca este necesar. Aceste lucruri au trebuit sa ti se intample pentru ca te definesc pe viitor, daca de exemplu nu ti se intamplau, tu nu mai erai cum esti acum si nu ai fi invatat nimic din asta big grin

Nu stiu cum am putea sa te ajutam mai mult. Zi faina in continuare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au procedat aşa cu tine pentru că ştiu că eşti credulă şi naivă.
Sfatul meu este să te îndepărtezi de astfel de persoane şi să încerci să nu mai dai crezare tuturor.