| loveyounewyork a întrebat:

Nu stiu daca acest subiect mai are nevoie de vreo epistola din partea mea dar toti am avut la un moment dat probleme la acest capitol.Mai exista incredere in jurul nostru? Sau inainte de toate trebuie s-o castigam? Putem avea incredere fara teste?

1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, cand ai o anumita varsta si ai trecut prin diferite stari, situatii, iti dai seama ce fel este omu de langa tine, dar cand esti tanar si fara experienta, te arunci cu capul in fata far sa te gandesti, si acorzi uneori incredere si celui care ulterior realizezi ca iti este dusman, acum depinde si in ce fel de cercuri de prieteni te invarti, si ce calitati au persoanele carora le vei acorda increderea, in ziua de azi prietenii ii numeri pe degetele de-la o mana, si poate nu ai prieteni cate degete ai, dar sa nu exageram si mai sunt si anumite persoane in care poti avea incredere ca nu te va trada si aceasta nu este nimeni decat Mama ta, eu asa discut cu copiii mei si imi marturisesc tot, si crede-ma ca sunt mari trecuti de 20 de ani.lumea in ziua de azi te vinde.increderea da se castiga, dar nu te mai poti increde 100% si nu ai certitudinea ca nu te va trada.papa wave