| Vernusio a întrebat:

Nu sunt in stare sa iau examenul de bacalaureat, ce sa fac pe viitorsad?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Era o știre cu un autist ce a luat 7 la bac deci ești mai rău ca ăla?

Răspuns utilizator avertizat
| KinoAndreea a răspuns:

Cu atitudinea asta laughing sunt mri sanse sa nu il iei. Uite, eu de exemplu, nu aveam asteptari sa-l iau si nici nu pot zice ca m-am strofocat prea tare. Am dat la romana, istorie si logica dintre care la logica am luat nota cea mai mare. La celelalte am luat putin peste 6. Nici nu doream sa urmez o facultate. M-a ajutat mult nota la logica, mi-a marit nota si am luat bacul. Apoi m-am inscris la o postliceala de asistenti medicali [3 profile: AMG (asistenti medicale generali), AMF (asistenti medicale de farmacie) si BFKT unde sunt si eu (balneo-fizio-kinetoterapie, masaj in general, de recuperare, foarte frumos si simplu).

Deci sfatul meu e sa te baezi macar pe o proba scrisa de la bac, sa iei meditatii eventual, iar la celelate doua sa incerc sa rezolvi macar primele 2 subiecte cat mai perfect. Iar daca postliceala nu te-ar interesa sau poate nu se gaseste prin zona ta, cauta-ti un job, nu e nimic de speriat, munca este pentru toti laughing Eu am si lucrat in timp ce faceam scoala. big grin :p

| AcelEmi a răspuns:

Te poti reorienta pe ce iti place, poti sa devii sofer, sau daca esti pasionat de calculatoare freelancer, poti sa muncesti orice, poti face orice, viitorul tau nu sta in BAC, viitorul tau sta in ambitia ta si in atitudinea ta! Bafta multa