| Ofiintă a întrebat:

Nu suport oamenii cu doua fete, sunt doar niste bestii asemenea cainilor care in apropiere te ling iar la departare latra dupa tine.
Ati mai avut persoane cu doua fete in imprejur, o intrebare prosteasca pentru ca toata lumea are dar cu incetul incepem si noi sa fim ca si ei deoarece incercam sa-i toleram zambindu-le in fata si sa-i criticam cand nu ne pot auzi. Oare este corect?

Răspuns Câştigător
| rapidistzu a răspuns:

Buna,avem mai multi decat descoperim noi, dar cum ai zis tu sa ii toleram sau poate nu cel mai bine e sa rupi relatia cu acele persoane, zambindu-le facem ca ei de fata cu ei zambim si ne prefacem ca nu stim si pe la spate spunem unui prieten mai apropiat sau chiar parinte ce face acea persoana si de fata cu el/ea nu spunem nimic.Cel mai bine ii spui in fata ce crezi despre acea persoana...bineinteles daca nu iti este frica

| rapidistzu a răspuns (pentru rapidistzu):

Mersi de funda e a-3-abig grin

| Ofiintă explică (pentru rapidistzu):

Bravo laughing

| rapidistzu a răspuns (pentru Ofiintă):

Da..........ms esti draguta apropobig grin

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pai am ajuns sa fim prieteni cu animalele in ziua actuala, e si o melodie cainele se intoarce cand dai de greu dar omul te uita. Mai bine e sa gasesti pe cineva care e fara prieteni/e si asa stii ca nu iti mananci nervii cu barfe despre tine sau sa te bagi in belele.

| pwp a răspuns:

Nu e corect...dar asta e mentalitatea romanilor..Trist.

| evostyle7 a răspuns:

Când trăiești printre astfel de persoane, cu siguranță la un moment dat e pune problema de a acționa ca ele. Așa apar două variante: le joci jocul și te modelezi după principiile lor, sau îți vezi de treaba ta, folosind arma ignoranței. Vei vedea pe urmă cum "te ling" și de la apropiere și de la depărtare, dar de cele mai multe ori e prea târziu și uneori e chiar bine să fie prea târziu happy

| Neinteresantul a răspuns:

Da, o gramada. Tot n-am devenit ca ei. Sunt imun la astfel de oameni. Eu nu ii tolerez.

| M25M a răspuns:

Toti oamenii sunt cu doua fete, ipocriti, duplicitari, egoisti. Diferenta este ca la unii, aceste calitati sunt mai vizibile iar la altii sunt mai terne. Este in conditia umana sa ne urmarim instinctual interesul pentru propria satisfactie, ergo cu totii suntem cu fete ( sau duplicitari) cand vine vorba de Sine.

| xtreme95 a răspuns:

"bestii asemenea cainilor"? de ce consideri cainii niste bestii?(cu apucături sau cu instincte de fiară) cainii actioneaza din instict nu se gandesc si comportamentul lor este influentat direct de tine si de starea ta spre deosebire de "oamenii cu 2 fete" care au o satisfactie atunci cand barfesc pe cineva sau ii fac rau direct sau indirect.

| Ofiintă explică (pentru xtreme95):

Bestii consider oamenii cu doua fete care se aseamana cu niste caini " cand sunt prin preajma ta te ling iar la departare latra dupa tine" daca stam sa ne gandim asa sunt si oamenii prefacuti.

| xtreme95 a răspuns (pentru Ofiintă):

"Daca stam sa ne gandim" cainii nu sunt asa.

| RazvanRms a răspuns:

Asa sunt toti, stai linistita. Nu esti prima nici ultima care de oameni cu 2 fete. Toti avem cunostinte care "te fac pe la spate "