| anonim_4396 a întrebat:

Nu v-ati saturat de coruptie? in toate domeniile te lovesti de ei, oameni de nimic, falsi, murdari.
Sunt din orasul in care "banul" face legea, si se pare ca nimeni nu face nimic in privinta asta.

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bineinteles, sunt satula!
Bine ar fi, sa ne auda cei, care trebuie...

| DeeDee a răspuns:

Cine nu e satul? Dar sunt oameni care dau si cand nu li se cere, deci obiceiul de inradacinat chiar bine. E un cerc vicios.
Coruptia o sa existe mult timp de acum incolo, atata timp cat la putere nu o sa se gaseasca oameni care chiar vor sa faca ceva. Daca tineri entuziasti ajung la putere, li se spune imediat: fa asta sau te dam jos.

Banul face legea - ai zis tu bine aici. Multi dau banul ca sa obtina scurtaturi si rezultate in afara protocolului/legii. Asta cum se mai numeste?