| anonim_4396 a întrebat:

Nu vi se pare ca oamenii si tinerii din zilele noastre se copiaza in prostie unii pe altii si in orice? Autenticitatea e pe cale de disparitie?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Observ ca tot mai multi sunt depresivi,tristi, nu au simtul sarcasmului, sunt plictisitori, au o viata haotica, nu gandesc critic, logic din pacate IQ scade in toata lumea

| Freya1 a răspuns:

Toata lumea in ziua de azi se copiaza in orice.
In ziua de azi toti se imbraca la fel, isi fac freze la fel, isi iau masini la fel doar ca sa fie si ei ca si vecinul, prietenul etc.Si atunci da, poate sa se copieze uneori si uni la prostie.

| Staind a răspuns:

Autenticitatea inseamna excludere de multe ori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, fiecare om e autentic in felul lui. Si poti invatã ceva de la el.Doar ca altii privesc doar partile negative din oameni, nu sunt dispusi sa cunoasca intr-adevar caracterul oamenilor. Judeca dupã superficialitati. Dupa barfe. Nu vad partea buna din ei.Ca daca cineva e diferit de mine, automat nu e autentic, fiecare avem putin orgoliu de a ne crede superiori fata de altii. Dar de fapt asta e o mare piedica in "autenticitate"

| gogu220 a răspuns:

Fiecare generaţie are "crengile ei uscate". Prin ani 80 îşi frecau blugi cu cărămidă ca sa pară tociţi. Acum câţiva ani unu a vrut să fure o găină dar pentru ca a lătrat câinele, a sărit gardu şi şi-a rupt blugi. Spre casă l-au văzut nişte "minte creaţă" şi uite acum o generaţie care dacă nu li se potriveşte o pereche gata ruptă bagă ei foarfeca. Să mulţumim cerului că a trecut moda emo.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Eu cred că sunt destul de mulți oameni autentici în ziua de azi; inclusiv tineri.