| neanicu a întrebat:

O Catedrala a Mantuirii Neamului atat de exagerat de scumpa (peste 300 milioane Euro) se putea construi si peste 10-15 ani cand tara ar sta mai bine financiar. Nu ar fi mai bine ca biserica sa mai investeasca in prezent, in schimb si in asezaminte sociale, sau poate inclusiv scoli, licee patronate de biserica, deci ceva mult mai de folos intr-un asemenea moment? daca Rusia, o tara imensa si net mai bogata, ar construi acum o asemenea catedrala as intelege... dar Romania?

2 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Asa e! sunt perfect de acord cu tine! mareee dreptate ai!

| daddy a răspuns:

Inca un motiv pentru care promovez ateismul
@neanicu
povestea asta e veche tu nu vezi ca se darama scoli, spitale etc. si se ridica 10 biserici in locul lor?
ar fi bine ca banii sa se investeasca in treburi serioase nu in prieteni imaginari
preotii sa isi ia un job adevarat ca toata lumea si gata
considerand ca ar trebui sa existe o separare intre biserica si stat