| anonim_4396 a întrebat:

O chestie interesantă.
Să zicem că o persoană, din dorința de a avea amintiri vizuale cât și vocale, înregistrează conversații cu diverse persoane cu care se întâlnește rar, uneori cu acordul dar și fără știrea acestora.
De exemplu, la locul de muncă face poze de grup cu colegii, de Crăciun își fac cadouri, pe unele păstrându-le ca amintiri.
Partea interesantă e următoarea: această persoană înregistrează conversații cu telefonul dintre ea și unii colegi sau șef/i; își montează o cameră ascunsă într-unul dintre nasturi ca să înregistreze momente de la serviciu.
Aceste chestii nu le face pentru a le arăta cuiva sau în scopuri malițioase, ci doar ca amintire, gândind că poate într-o zi nu va mai lucra acolo și nu-i va mai vedea pe acei colegi/șefi.
Ce părere aveți despre această...practică? big grin
Ce impresie v-ar face această persoană?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Ehh, cat timp tine "amintirile" pentru ea e ok.
O impresie ok imi face laughing
Vezi pe unde montezi/ascunzi dispozitivele de ascultare, nu intra in intimitatea lor prea multwinking

3 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Sincer mi s ar parea ca e putin dusa... in plus cred ca nu este legal

| Yuoia a răspuns:

Wow! Exista camere atat de mici incat sa fie puse intr-un nasture? Si sunt clare? Vreau si eu.
Daca e doar ca amintire, sa le arate peste 100 de ani, nu e nici o problema. Dar daca le pune acum pe undeva pe net, va mai filma doar gratiile din puscarie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt fantezii ce ai scris.