| LisaJulie a întrebat:

O cunoștință vrea sa se mute in Spania dar intr-un loc mai liniștit, îmi recomanda cineva vreun oraș mic sau chiar sat? Dacă se poate aproape de mare!

3 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Depinde ce clima suporta! Poate sa fie un sat prin Pirinei la granița cu Franța cu veri nu asa toride sau jos de tot Malaga de unde bate căldura din cuptorul african! E mare Spania. ARE ce alege!

| MistarGoGu a răspuns:

Eu unul as alege mijlocul coastei la Mediterana *( Valencia -Alicante ) pe acolo! Nici toropeala din Sud dar nici frigulescu din Pirinei la nord. Sau Balearele. Ibiza sau Mallorca? Eventual

| Cont2000Tpuintrebari a răspuns:

Algeciras, aproape de Maroc si Gibraltar, foarte aproape de mare